VaterpoloEUROPSKA LIGA PRVAKA |

ČETVRTA UTAKMICA HRVATSKOG PRVAKA - ČETVRTA POBJEDA Ni Stefano Tempesti nije uspio zaustaviti Jug Adriatic osiguranje

1. ožujka 2021. - 18:55

Nije loše branio legendarni Stefano Tempesti protiv Jug Adriatic osiguranja, ali 42-godišnji Talijan, koji želi ove godine šesti put nastupiti na Olimpijskim igrama i doći do svoje treće (u nizu) olimpijske medalje (srebro u Londonu, bronca u Riju), nije unatoč tome uspio u kapici talijanske Ortigije zaustaviti niz hrvatskog prvaka, koji je i nakon četvrtog nastupa u skupini 'A', prvog od četiri na drugom turniru, koji se također igra u Ostiji, bez greške.

Prvih šest napada oba sastava bez realizacije. Nakon toga Loren Fatović u kontri nije uspio svladati Tempestija, ali jest napad poslije najmlađi Jugaš – Marin Tomasović, koji je realizirao igrača više na dodavanje kapetana Xavija Gacije. Igrala se 4. minuta.

Zatim, nastavio je Jug tresti mrežu: Hrvoje Benić sa srednjega je strijelac za 2:0, a Paulo Obradović iskosa za 3:0. Pred kraj prve četvrtine Francesco Lorenzo Cassia je postigao prvi pogodak za CC Ortigiju, koja je na početku druge četvrtine stigla na pogodak zaostatka. Garcija je potom s desnog krila s igračem više pogodio za 4:2. Jugaši su do nove prednosti od tri pogotka stigli nakon što je Marko Žuvela na postavljenju obranu, s lijeve strane, iznenadio Tempestija. Tukao je odlično. Poluvisoko.

Na početku treće četvrtine Ortigija je kaznila greške Juga te došla na pogodak zaostatka (5:4). Alex Papanastasiou je prekinuo niz sastava sa Sicilije realiziravši igrača više (6:4). Na isti način je odgovorila Ortigia, a 48 sekundi prije kraja treće četvrtine Fatović je naciljao za 7:5 u trenutku kad je ulazio isključeni igrač. Igrača više iskoristila je i Ortigia 8 sekundi prije kraja treće četvrtine, te je Jug Adriatic osiguranje posljednjih osam minuta dočekao s pogotkom prednosti (7:6).

U posljednjoj četvrtini u kojoj se osjetio umor kod jugovih reprezentativaca, Jug prvo nije iskoristio igrača više za plus dva, a potom ni Ortigija igrača više za izjednačenje. Tempesti dvije i pol minute prije kraja brani udarac Papanastasioua s igračem više, ali ne uspjeva minutu i 47 sekundi prije kraja kad je sjajan potez povukao Fatović. Imao je jugov topnik ispred sebe ne samo Tempestija, već dvojicu igrača talijanske momčadi s rukama u zraku.

Hrvoje Benić, Marko Žuvela i Marin Tomasović slave u Ostiji foto: G. Scala / Deepbluemedia / Inside

4. KOLO Jug AO – CC Ortigia 8:6

OSTIA Suci: Arkadiy Voevodin (Rusija) i Radoslaw Koryzna (Poljska).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (10 obrana), Obert, Fatović (2), Lončar, Kržić, Garcia (1), Tomasović (1), Merkulov, Papanastasiou (1), Žuvela (1), Benić (1), Obradović (1), A. Vukojević. Trener: Vjeko Kobešćak.

CC ORTIGIA: Tempesti (13 obrana), Cassia (1), Condemi (1), Rocchi, Di Luciano (1), Ferrero (1), Giacoppo, Gallo (1), Mirarchi (1), Rossi, Vidović, Napolitano, Piccionetti. Trener: Stefano Piccardo.

Igrač više: Jug AO 13/5, CC Ortigia 8/4

Četvrtine: 3:1, 2:1, 2:4, 1:0

Vjeko Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja foto: G. Scala / Deepbluemedia / Inside

SKUPINA 'A'

Ponedjeljak, 1. ožujka, 4. kolo: Spandau 04 - CN Marseille 7:7, Jug Adriatic Osiguranje - CC Ortigia 8:6, 20.15 sati: Olympiacos - PRO Recco,

Poredak1. Jug Adriatic osiguranje 12 bodova / 4 utakmice, 2. PRO Recco 9 bodova / 3 utakmice, 3. Olympiacos 6 bodova / 3 utakmice, 4. CC Ortigia 3 boda / 4 utakmice, 5. CN Marseille 1 bod / 4 utakmice, 6. Spandau 04 1 bod / 4 utakmice.

Utorak, 2. ožujka, 5. kolo, 15.15 sati: Spandau 04 – CC Ortigia, 17.45 sati: CN Marseille - Olympiacos, 20.15 sati: PRO Recco - Jug Adriatic osiguranje, srijeda, 3. ožujka, 6. kolo, 15.15 sati: CN Marseille – PRO Recco, 17.45 sati: Jug Adriatic osiguranje – Spandau 04, 20.15 sati: CC Ortigia – Olympiacos, četvrtak, 4. ožujka, 7. kolo, 15.15 sati: CN Marseille – Jug Adriatic osiguranje, 17.45 sati: Olympiacos – Spandau 04, 20.15 sati: PRO Recco – CC Ortigia.

18. travanj 2024 22:17