RukometDRUGI RAZRED

Šesta pobjeda župskog sastava za redom na Mljekari, Opuzen pogotkom u zadnjoj sekundi izbjegao peti poraz za redom, a to je uspio protiv ...

6. ožujka 2023. - 16:47

Ardiaei dva, a Opuzen bod – oba županijska predstavnika u 14. kolu drugog razreda, južnoj skupini Prve hrvatske lige, bili su domaćini, te su popravili svoj bodovni konto. Župski sastav je na Mljekari svladao Arenu Pula s 31:26 (17:14), dok je Opuzen odigrao protiv trećeplasiranog Rovinja neodlučeno 23:23 (11:13).

Novu, sedmu ovosezonsku pobjedu Ardiaei je pod vodstvom Antonia Lončarice izborio u sastavu: Luka Morović, Leo Brnin (6), Domagoj Prkačin, Teo Putica (3), Maro Peručić, Petar Bazdan (4), Pero Kosović, Marino Knez (3), Paolo Bašica (4), Marinko Ševo, Hrvoje Hladilo (4), Toni Barišić, Ivan Jurić (4), Antonio Tomić, Maroje Purin (1) i Luka Čupić (2). Serijom 3:0 od 20.do 22. minute Ardiaei je poveo s 13:10, te do kraja nije ispuštao vodstvo. Najveća prednost mu je bila plus šest (početkom nastavka 20:14 i 21:15, te u 57. minuti - 31:25).

Opuzen je pod vodstvom Ante Franića protiv Rovinja igrao u sastavu: Franko Brečić, Mirko Žuvelek (6), Vladimir Koncul, Tonči Čović, Bruno Bošković (3), Karlo Crnčević, Mihael Ujdur (1), Marko Cvitković, Mate Nikolić (1), Damir Mataga (5), Milan Utovac, Goran Marković (4), Kristijan Marević (3), Daniel Jarić, Luka Deak i Vedran Drljepan.

Ante Franić, trener Opuzena

Tonči Vlašić/

Rovinj je u nekoliko navrata vodio s tri pogotka razlike (6:9 i 9:12 u prvom poluvremenu, te 16:19 u 47. minuti). Iako bez prvog topnika, Julia Jelavića, Opuzen je uspio preokrenuti rezultat, te je u 56. minuti poveo 21:20. Nakon toga Rovinj je s tri pogotka u nizu dvije minute prije kraja imao plus dva, koje je anulirao s dva pogotka Damir Mataga, konačnih 23:23 potpisao je u zadnjoj sekundi, te donio bod domaćina, koji je predzadnji, jedanaesti s 10 bodova, a koliko ima i osmi Hrvatski dragovoljac. Opuzen je prekinuo niz od četiri poraza, zadnju pobjedu je ostvario u 6. kolu (8 bodova do tad), a u idućih osam utakmice samo dva boda (u 9. kolu je odigravši kod kuće 23:23 protiv Umaga).

Ardiaei je nakon startnog poraza na Mljekari od Buzeta u svom debiju u drugom razredu dobio idućih šest domaćih utakmice!

PRVA HL - JUG

Poredak: 1. Karlovac 26 bodova, 2. Buzet 20 bodova, 3. Rovinj 17 bodova, 4. Zadar 1954. 16 bodova, 5. Ardiaei 15 bodova, 6. Umag 15 bodova, 7. Kozala 12 bodova, 8. Hrvatski dragovoljac 10 bodova, 9. Arena Pula 10 bodova, 10. BM 07 10 bodova, 11. Opuzen 10 bodova, 12. Rudar Adria Oil 7 bodova.

U 15. kolu, 11. ožujka, Ardiaei je gost u Labinu Rudara Adria Oil, a Opuzen ide u goste BM 07. Još igraju: Arena Pula – Zadar 1954., Rovinj – Umag, Karlovac – Hrvatski dragovoljac, te Kozala – Buzet.

17. travanj 2024 18:31