OstaloMALI NOGOMET |

DRUGA HRVATSKA LIGA - JUG Kad ih je krenulo, ne znaju stati - treća uzastopna pobjeda malonogometaša Omble!

10. ožujka 2020. - 10:42
Čekali su osam utakmica i tri mjeseca na novu pobjedu u južnoj skupini Druge hrvatske lige, petu ove sezone, a kad su je napokon ostvarili, i to u gostima (Konoba Tomić u 16. kolu s 5:3), tad ih je krenulo. Malonogometaši Omble su potom u 17. kolu dobili kod kuće Hajduka (3:1), a sad u 18. kolu u Splitu Mejaše sa 7:4.

Na odmor su na splitskim Gripama otišli s vodstvom 2:0 (Bruno Šijaković je pogodio u 7., a Antun Bačić u 20. minuti). U nastavku - nastavak njihovog niza. Prvo drugi pogodak Bačića u 26. minuti za 3:0, u 29. minuti prvi pogodak Lea Bogdanovića za 4:0, a u 32. minuti imali su čistih 5:0. I Borna Tikvica se upisao u strijelce. Domaćin, posljednjeplasirani sastav lige, u 34. minuti je postigao prvi pogodak, a minutu poslije, a pet minuta prije kraja, Ombla šesti te je drugi put imala pet pogodaka viška (drugi put je mrežu Mejaša zatresao Bogdanović). Zatim tri pogotka u nizu splitskog sastava, koji je u posljednju minutu ušao s dva pogotka zaostatka, ali u tih posljednjih 60 sekundi utakmice nije uspio postići novi pogodak. Naprotiv, tad je pogodila Ombla, točnije, Dominik Gustin, koji je potvrdio pobjedu.

Za dubrovačkog drugoligaša su protiv Mejaša još igrali Marko Ilić, Ivo Vlahušić, Andro Drašković, Mateo Vodopić, Antonio Drašković i Antonio Novaković.

Ombla u 19. kolu dočekuje momčad Heroji 2007. (subota, 14. ožujka, u dvorani Osnovne škole Mokošica s početkom u 17 sati), potom je gost Kijeva. U predzadnjem, 21. kolu, ugostit će u Mokošici Trogir, a u zadnjem kolu ide u Split gdje je čeka Torcida.

Sa sedam pobjeda, četiri remija i sedam poraza, pogodak razlika 55:54, Ombla je sedma s 25 bodova.

SEMAFOR
Poredak: 1. Jezera 43 boda, 2. Murter 42 boda, 3. Šibenik 1983. 39 bodova, 4. Bačvice 29 bodova, 5. Heroji 2007. 28 bodova, 6. Torcida 27 bodova, 7. Ombla 25 bodova, 8. Trogir 24 boda, 9. Hajduk 21 bod, 10. Kijevo 18 bodova, 11. Konoba Tomić 6 bodova, 12. Mejaši 5 bodova.
18. travanj 2024 09:38