NogometŽUPANIJSKI KUP |

ŽUPA DUBROVAČKA U POLUFINALU Sokol vodio s 2:0, Župa dubrovačka izborila penale, Sokol u petoj seriji pucao penal za pobjedu...

14. travnja 2021. - 19:08

Tuga Sokola, radost Župe dubrovačke na umjetnoj travi Gospina polja. Momčad iz Čibače je pobjednik Županijskog kupa Nogometnog centra Dubrovnik - Župe dubrovačka - Konavle, te će igrati u polufinalu Županijskog kupa. Sokol je vodio 2:0, a kad su o pobjedniku odlučivali penali, na kraju 90 minuta igre bilo je 2:2, momčad iz Dubravke je imala penal za pobjedu, ali je Faris Sarić, vratar Župe dubrovačke, zaustavio udarac Lovra Butorca. Potom je Sarić u četvrtoj dodatnoj seriji obranio i udarac Luke Fiorovića, te je za pobjedu pucao, i pogodio za radost Župe dubrovačke Gabrijel Zubac...

Sokol je svoje prilike iskoristio u prvih pola sata utakmice, ne i Župa dubrovačka, te je momčad iz Dubravke vodila s 2:0 pogotcima Nikše Dragića kojeg je odlično uposlio na drugoj stativi Ivo Kovačević, i Matea Miladina, koji se našao jedan na jedan s Farisom Sarićem, vratarom Župe dubrovačke. 'Domaćin' je ipak do poluvremena uspio izjednačiti. Velimir Kajba je spretan na drugoj stativi, a potom je kapetan Župe dubrovačke realizirao opravdano dosuđen kazneni udarac za 2:2.

U nastavku, u 65. minuti, Župa dubrovačka je ostala s desetoricom. U svlačionicu je morao Stjepan Rezo, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu. Iako je imala igrača manje, Župa dubrovačka je bila opasnija.

Finale Županijskog kupa NC Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle: Župa dubrovačka - Sokol
Tonči Vlašić
Faris Sarić, vratar Župe dubrovačke, nije uspio zaustaviti udarac, Sokol je poveo s 2:0 u Gospinom polju

FINALE Župa dubrovačka - Sokol 2:2 / penali 8:7

DUBROVNIK Igralište s umjetnom travom u Gospinom polju. Sudac: Admir Bijedić, pomoćnici: Frano Palfi i Nedjeljko Jeljenić, delegat: Dražen Kukrika (svi iz Dubrovnika).

Strijelci: 0:1 Dragić (15), 0:2 Miladin (31), 1:2 Kajba (33), 2:2 Kajba (42-11m)

Penali, prva serija: 2:3 Lipotić, 3:3 Lekaj, druga serija: 3:4 Konsuo, 4:4 Vasilj, treća serija: 4:5 Dragić, 5:5 Prkut, četvrta serija: 5:6 Miladin, 5:6 Cvitković (obrana Delija), peta serija: 5:6 Butorac (obrana Sarić), 6:6 Kajba, dodatne serije, prva: 6:7 Milković, 7:7 Šimunović, druga: 7:8 Pušić, 8:8 Žarak, treća: 8:9 Ledinić, 9:9 Sarić, četvrta: 9:9 Fiorović (obrana Sarić), 10:9 Zubac.

Crveni karton: Stjepan Rezo (66.)

ŽUPA DUBROVAČKA: Faris Sarić, Ivan Šutalo, Stanko Cvitković, Toni Soldić, Stanislav Vasilj, Gabrijel Zubac, Velimir Kajba, Viktor Lekaj, Luka Papić, Dominik Žarak, Mato Šimunović. Trener: Josip Papić.

SOKOL: Đuro Delija, Niko Ničetić, Nikša Milković, Lovro Butorac, Luka Fiorović, Leo Pušić, Ilija Marić, Nikša Đurić, Ivo Kovačević, Nikša Dragić, Mateo Miladin. Trener: Hrvoje Kralj.

Vratar Sokola Đuro Delija je pogodio u koju će stranu pucati Velimir Kajba, kapetan Župe dubrovačke, ali nije uspio obraniti kazneni udarac. Župa dubrovačka je nakon 0:2 izjednačila na 2:2
Tonći Vlašić
Faris Sarić brani penal Luki Fioroviću
Tuga Sokola

Župa dubrovačka se pridružila Faraonu i BŠK Zmaj u polufinalu Županijskog kupa (Faraon iz Trpnja je pobjednik Nogometnog centra Pelješac, a BŠK Zmaj pobjednik Nogometnog centra Lastovo - Korčula), dok će četvrti polufinalist bit pobjednik Nogometnog centra Neretva u kojem se sastaju u Opuzenu Neretvanac i Neretva.

Ždrijebom će se odraditi parovi i domaćini polufinala, koja se, kao i finale, igraju na jednu utakmicu.

Pobjednik Županijskog kupa plasirat će se u pretkolo Hrvatskog kupa.