NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

ŽUPA DUBROVAČKA IZGUBILA KORAK Tri boda iz Čilipa otišla u Gabrile, i to tek u 4. minuti sudačke nadoknade, i to iz kaznenog udarca!

16. svibnja 2021. - 19:48

Župa dubrovačka je izgubila u Smokvici, Croatija je slavila u Čilipima, i to iz kaznenog udarca u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, kojeg je realizirao Tin Vidak, a ONK Metković je također jednim, ali tri boda vrijednim pogotkom bio uspješniji kod kuće protiv Orebića, te momčad iz Gabrila i dalje vodi, i dalje ima dva boda više od metkovskih 'crveno bijelih', koji su prvi pratitelj, ali sad čak devet bodova više od Župe dubrovačke...

Tin Vidak se izjednačio s Ivanom Kordićem na vrhu liste strijelaca. Njegov 14. pogodak. Vidak je bio najopasniji igrač gostiju, u prvom poluvremenu iz slobodnog udarca je uzdrmao gredu gola Konavljanina, koji je držao bod sve do sudačke nadoknade...

Prva ŽNL, Čilipi: Konavljanin - Croatia
Tonči Vlašić

U Metkoviću odluka je pala u 28. minuti. Josip Mioč je zatresao mrežu Orebića, te donio tri boda ONK Metković

U Smokvici Jadran je poveo u 24. minuti pogotkom Ivana Pecotića. Župa dubrovačka je izjednačila šest minuta poslije. Viktor Lekaj je bio strijelac. Pobjednik je odlučen u 78. minuti. Kazneni udarac za domaćina, kojeg je realizirao Mladen Salečić.

Na Grudi šest pogodaka. Slaven je dobio 4:2 Gusara. Domaćin je poveo sa 4:0 - redom, Ivo Mostahinić u 20. minuti, Gojko Korać u 34., Jurica Ivanković u 44., te Tomislav Grubišić u 52. minuti. Nakon toga, do kraja, dva pogotka Gusara. Prvo autogol Josipa Trkovića u 56. minuti, a u 90. minuti je Marin Oršulić realizirao kazneni udarac.

Prva ŽNL, Gruda: Slaven - Gusar

Žrnovo je s 3:1 bilo bolje od Sokola na svom travnjaku. Povelo je s 3:0 - prvo Domagoj Čule u 39. minuti iz kaznenog udarca, zatim Antonio Ivanković u 42., te autogol Nika Ničetića u 53. minuti. Poraz je Sokol ublažio pogotkom NIkše Đurića iz kaznenog udarca u 71. minuti.

U derbiju začelja Hajduk 1932. je uzvratio Maestralu za poraz kod kuće. Sastav iz Vela Luke je bio bolji s 3:2. Poveo je s 2:0 (Petar Bikić u 15. i Tomislav Andreis u 26. minuti iz kaznenog udarca). U 55. minuti kazneni udarac za domaćina. Pogodio je Nedjeljko Kešina. Bruno Berković je u 68. minuti bio strijelac za 3:1 vodstvo Hajduka 1932., a Dario Barbir u 79. minuti je postigao drugi pogodak za domaćina.

SEMAFOR 18. KOLA

Nedjelja, 16. svibnja, Metković: ONK Metković – Orebić 1:0, Gruda: Slaven – Gusar 4:2, Čilipi: Konavljanin – Croatia 0:1, Žrnovo: Žrnovo – Sokol 3:1, Smokvica: Jadran – Župa dubrovačka 2:1, Krvavac: Maestral – Hajduk 1932. 2:3

POREDAK

1. Croatia 46 bodova / 18 utakmica (47:12), 2. ONK Metković 44 boda / 18 utakmica (44:14), 3. Župa dubrovačka 37 bodova / 18 utakmica (45:18), 4. Slaven 26 bodova / 18 utakmica (36:22), 5. Gusar 24 boda / 18 utakmica (31:30), 6. Orebić 21 bod / 18 utakmica (34:27), 7. Konavljanin 21 bod / 18 utakmica (29:32), 8. Sokol 20 bodova / 18 utakmica (27:41), 9. Jadran Smokvica 20 bodova / 18 utakmica (30:46), 10. Žrnovo 19 bodova / 18 utakmica (23:41), 11. Maestral 14 bodova / 18 utakmica (21:50), 12. Hajduk 1932. 11 bodova / 18 utakmica (19:50).

RASPORED 19. KOLA

Nedjelja, 23. svibnja, Smokvica: Jadran – Maestral, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Žrnovo, Dubravka: Sokol – Konavljanin, Gabrile: Croatia – Slaven, Komin: Gusar – ONK Metković, Orebić: Orebić – Hajduk 1932.

20. travanj 2024 11:37