NogometGOTOVO JE, GOTOVO!

Treslo se Štruvino i Šupjaka, zadnje kolo odlučilo. Sad se zna prvak Prve županijske lige!

26. svibnja 2024. - 19:32

ZADNJE KOLO

Subota, 25. svibnja, Krvavac: Maestral - Croatia 0:3, nedjelja, 26. svibnja, Smokvica: Jadran – BŠK Zmaj 2:2, Dubravka: Sokol – Orebić 8:0, Čilipi: Konavljanin – Gusar 3:2, Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka 0:2, Žrnovo: Žrnovo – Slaven 2:4.

POREDAK

1. Župa dubrovačka 45 bodova (51:20), 2. Konavljanin 45 bodova (47:19), 3. Slaven 41 bod (58:19), 4. Sokol 40 bodova (50:27), 5. ONK Metković 36 bodova (32:26), 6. Croatia 33 boda (49:36), 7. Gusar 29 bodova (37:37), 8. BŠK Zmaj 29 bodova (26:34), 9. Jadran 27 bodova (28:50), 10. Orebić 22 boda (27:70), 11. Maestral 17 bodova (23:56), 12. Žrnovo 12 bodova (24:58).

ONK Metković - Župa dubrovačka

Tonči Vlašić/

Viktor Lekaj je pogodio za Župu dubrovačku u 53. minuti kod ONK Metković. Potom u 67. minuti i Božo Gustin.

Župa dubrovačka je tim pogocima pobijedila u Metkoviću 2:0, te je prvak Prve županijske lige. Konavljanin je igrao na Šupjaci protiv Gusara, lovio tri boda, ulovio ih, te čekao da na Štruvino domaćin uspije ostati neporažen, kako bi on došao u priliku osvojiti prvenstvo. To se nije dogodilo.

Sastav trenera Deana Delevskog je oba puta uzeo ove sezone tri boda protiv Konavljanina, koji je osvojio isti broj bodova, ali...

U Čilipima je prvo pogodio Gusar (Petar Krndelj u 13. minuti). Za goste je strijelac bio i Ivan Herceg u 77. minuti, a kad je on pogodio, na semaforu je pisalo 2:2. Za Konavljanin je pogađao samo Josip Zadro. Za 1:1 u 33. minuti, za 2:1 u 51. minuti, te u 87. minuti iz kaznenog udarca za konačnih 3:2.

U Smokvici derbi otoka, tko je gazda na Korčuli, Jadran ili BŠK Zmaj? Blatskim ‘crvenima‘ je igrao i bod za to, i do njega su stigli pogotkom Jakova Protića u 89. minuti, te su zadržali dva boda prednosti. Isti igrač je pogodio prvi put u 13. minuti za 1:0 BŠK Zmaj. Bio je to rezultat do 57. minute kad je Jadran izjednačio pogotkom Mladena Salečića, a u 79. minuti Jadran je bio broj jedan na Korčuli. Nemanja Šešlija je bio strijelac za 2:1 vodstvo domaćina. I bio je Jadran gazda deset minuta, imao bod više od BŠK Zmaj, ali...

U Dubravci osam pogodaka Sokola u mreži Orebića, a čak šest je postigao Leo Pušić, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali za domaćina u zadnjem kolu Đino Milić i Ivo Kovačević. Milić u 16., Kovačević u 37., a Pušić u 19., 35., 54., 65., 82. i 89. minuti! Ovo zadnje će se pamtiti! Pušić je tako postao prvi strijelac lige!

U Žrnovu je Slaven uzeo sva tri boda, svladao Žrnovo s 4:2. Domaćin, koji seli u niži rang, poveo je pogotkom Tonija Skokandića u 10. minuti. Slaven je izjednačio pogotkom Iva Mostahinića u 21. minuti iz kaznenog udarca, a isti igrač je potom pogodio i za 1:2. U 73. minuti je Slaven poveo s 3:1 (Bruno Berković). Zatim je Antonio Ivanković u 75. minuti smanjio zaostatak domaćina, a pobjedu sastava s Gnjila potvrdio je Ivo Mostahinić svojim trećim pogotkom u zadnjoj minuti.

Zadnjih pet prvaka - Croatia 2019., zatim je sezona 2019./20. prekinuta zbog korone, i nije odigrana do kraja (Orebić je bio lider u trenutku prekida), a nakon toga ONK Metković prvak 2021. i 2022., prošle godine prvak Slaven, i sad prvak Župa dubrovačka, kojoj je to drugi trijumf. Prvi put je najbolja bila u sezoni 2016./17.

Župa dubrovačka i Konavljanin ove sezone po 14 pobjeda, 3 neodlučena rezultata i 5 poraza. Pogodak razlika Župe dubrovačke plus 31, a Konavljanina plus 28.

Župa dubrovačka će igrati u kvalifikacijama za popunu južne skupine Treće hrvatske lige, četvrtog ranga natjecanja.