NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Tko je junak Župe dubrovačke. Svaki put igra samo drugo poluvrijeme, a dao je "peticu" Konavljaninu?

17. ožujka 2024. - 19:01

POČELO PROLJEĆE

Rezultati 12. kola, nedjelja, 17. ožujka, Smokvica: Jadran – Žrnovo 0:0, Gabrili: Croatia – ONK Metković 0:2, Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin 3:2, Ploče: Gusar – Sokol 0:2, Orebić: Orebić – BŠK Zmaj 2:0, Gruda: Slaven – Maestral 2:1.

Poredak: 1. Sokol 28 bodova, 2. Slaven 23 boda, 3. Župa dubrovačka 22 boda, 4. Konavljanin 20 bodova, 5. Jadran 20 bodova, 6. ONK Metković 17 bodova, 7. Croatia 16 bodova, 8. BŠK Zmaj 15 bodova, 9. Gusar 14 bodova, 10. Žrnovo 11 bodova, 11. Maestral 10 bodova, 12. Orebić 10 bodova.

Matej Perić, 26-godišnji nogometaš Župe dubrovačke, postigao je sve pogotke u 3:2 domaćem uspjehu protiv Konavljanina na startu proljetnog dijela prvenstva. Perić je ponikao na Taranteli, igrao paralelno mali nogomet za Dubu Konavosku i za Square, a u velikom nogometu nosio je još samo dres – Konavljanina, i to sezonu i pol, od veljače 2021. do ljeta 2022. godine.

Perića baš ide protiv Konavljanina nakon povratka sa Šupjake. Ove sezone svih šest bodova je uzela momčad trenera Deana Delevskog. Na startu sezone Župa dubrovačka je bila bolja na Šupjaci s 4:2, a Perić je tad pogađao za 3:2 i 4:2.

Sad je bio strijelac u 52. minuti za 1:1, u 81. minuti za 2:2, te u 87. minuti za konačnih 3:2. Mario Marić je u 31. minuti doveo Konavljanin u vodstvo, za 2:1 gosta pogodio je Josip Zadro u 68. minuti. Viktor Lekaj je u sudačkoj nadoknadi zaradio drugi žuti, te je posljednje sekunde domaćin igrao s desetoricom, i da se ne zaboravi – Perić je u obje utakmice, i na Šupjaci, i sad na Taranteli ušao u igru u drugom poluvremenu. Dakle, Konavljaninu je za 90 minuta na terenu postigao pet pogodaka!

Župa dubrovačka je ovom pobjedom preskočila Konavljanina, sad je treća, a Šupjaka četvrta.

Na šest terena u 12. kolu tri pobjede domaćina, jedna utakmica bez pogodaka, a na dva pobjeda gostiju. Lider Sokol je bio uspješan kod Gusara. Baldo Cicijelj je prvi pogodio. Igrala se 76. minuta, a Leo Pušić osam minuta poslije potvrdio pobjedu. Istim rezultatom u gostima je slavio i ONK Metković, koji je bio uspješan u Gabrilima. Pogađali su mrežu Croatije Renato Primorac u 55. i Bepo Franić u 84. minuti.

Orebić se vratio doma, na obnovljenu Trstenicu, te dočekao blatskog Zmaja. Također 2:0 (Vladimir Ravlić u 23. i Ivan Roso u 41. minuti). Na Gnjilama je Maestral poveo protiv Slavena u 8. minuti pogotkom Domagoja Domića, ali ‘Crveni’ su uspjeli preko Iva Mostahinića preokrenuti, slaviti, te ne dozvoilti da Sokol stekne veću prednost, a što se dogodilo Konavljaninu, koji sad zaostaje osam bodova. Slaven je prvi pratitelj sastava iz Dubravke. Zaostaje pet bodova. Mostahinić je izjednačio u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, a u 65. minuti po drugi put zatresao mrežu gostiju iz Krvavca.

13. KOLO

Nedjelja, 24. ožujka, Orebić: Orebić – Jadran, Blato: BŠK Zmaj – Gusar, Dubravka: Sokol – Župa dubrovačka, Čilipi: Konavljanin – Croatia, Metković: ONK Metković – Slaven, Krvavac: Maestral – Žrnovo.

28. travanj 2024 16:55