NogometDAN ODLUKE

Tarantela seli na Štruvino, Konavljanin igra i čeka. Kome će Blaž Pezo, predsjednik Županijskog nogometnog saveza uručiti pokal prvaka?

26. svibnja 2024. - 08:57

Župa dubrovačka će igrati kvalifikacije za veći rang, četvrti, južnu skupinu Treće hrvatske lige, nitko drugi se nije prijavio za to, a zadnjih 90 minuta sezone će odlučiti hoće li u njima nastupiti kao prvak ili doprvak Prve županijske nogometne lige. Sve je u njenim rukama. Gost je ONK Metković, te ako pobijedi, ostaje na vrhu i podignut će pokal prvaka.

Konavljanin, koji je drugi i koji ima isti bodovni učinak kao Župa dubrovačka od koje je izgubio obje utakmice, dočekuje Gusara u Čilipima, i čeka što će se dogoditi u Metkoviću. Ako ONK Metković ne dozvoli Župi dubrovačkoj pobjedu u zadnjem kolu, tad će on imati priliku pobjedom protiv sastava iz Komina doći do glavne nagrade.

ZADNJE KOLO

Subota, 25. svibnja, Krvavac: Maestral - Croatia 0:3, nedjelja, 26. svibnja, Smokvica: Jadran – BŠK Zmaj, Dubravka: Sokol – Orebić, Čilipi: Konavljanin – Gusar, Metković: ONK Metković – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – Slaven. Svi u 17.30 sati.

POREDAK

1. Župa dubrovačka 42 boda (49:20), 2. Konavljanin 42 boda (44:17), 3. Slaven 38 bodova (54:17), 4. Sokol 37 bodova (42:27), 5. ONK Metković 36 bodova (32:24), 6. Croatia (utakmica više) 33 boda (49:36), 7. Gusar 29 bodova (35:34), 8. BŠK Zmaj 28 bodova (24:32), 9. Jadran 26 bodova (26:48), 10. Orebić 22 boda (27:62), 11. Maestral (utakmica više) 17 bodova (23:56), 12. Žrnovo 12 bodova (22:54).

Dugo, dugo je Sokol bio lider. Potom je vrh prije četiri kola preuzeo Konavljanin, pa se tri kola prije kraja na njega vratio sastav iz Dubravke, pa je unatrag dva kola barjak preuzela Župa dubrovačka, koja ga je uspjela zadržati nakon predzadnjeg kola...

Jedna utakmica zadnjeg kola je već odigrana, a u njoj je Croatija odnijela sva tri boda iz Krvavca pobjedom 3:0 protiv Maestrala. Povela je autogolom Ivana Puljića u 28. minuti. Minutu poslije momčad trenera Josipa Papića je vodila s 2:0 (Domagoj Ljubišić), a u 59. minuti za konačnih Maestral – Croatia 0:3 pogodio je Lukša Monković. Druga gostujuća pobjeda Croatije ove sezone, peti domaći poraz Maestrala.

Preostalih pet utakmica 22. kola igra se ove nedjelje, 26. svibnja. Svih pet počinje u 17.30 sati. U Smokvici derbi otoka, Jadran ili BŠK Zmaj. Tko će se na kraju moći pohvaliti kako je najuspješniji klub na Korčuli ove sezone. Domaćinu za to igra pobjeda, blatskim ‘Crvenima’ dovoljan je i bod. Žrnovo dočekuje Slavena, prošlogodišnjeg prvaka, te se oprašta od Prve županijske lige, ali imat će i dalje Korčula tri prvoligaša jer je Hajduk 1932. osvajanjem prvog mjesta u Drugoj županijskoj ligi izborio povratak.

Plus, u Dubravci Sokol će ugostiti Orebić.

ONK Metković ove sezone kod kuće sedam pobjeda, dva remija i jedan poraz, i to od Gusara u prvom dijelu 0:1. Župa dubrovačka u gostima četiri pobjede i četiri poraza, te dva neodlučena rezultata. Konavljanin kod kuće osma pobjeda, jedan neodlučan rezultat i poraz od Župe dubrovačke. U prvom dijelu sezone, na Taranteli: Župa dubrovačka – ONK Metković 3:0. ONK Metković je dobio zadnje četiri kod kuće, Župa dubrovačka je doživjela samo jedan poraz u drugom dijelu sezone, dobila zadnje dvije utakmice u gostima...

Zadnji dolazak na Štruvino, prošle sezone, pamti po dobru Župa dubrovačka. Pobijedila je ONK Metković s 2:0. Hoće l ii ovaj? Konavljanin se nada kako neće... Župa dubrovačka bi trebala imati glasnu podršku s tribina.

Kome će Blaž Pezo, predsjednik Županijskog nogometnog saveza uručiti pokal prvaka za sezonu 2023./24.?

15. lipanj 2024 17:11