NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA |

SOŠK 1919. USPIO ŠTO NITKO NIJE PRIJE NJEGA Nema više neporaženih, Nogometna akademija Libertas stigla do prve pobjede

8. studenog 2020. - 21:49
Nastavljeno je natjecanje u Drugoj županijskoj ligi nakon 14 dana, nije se igralo prošli vikend, ali Omladinac nije nastavio svoj niz pobjeda. Lastovci su se radovali u Kuni protiv Rata, u Putnikovićima protiv Putnikovića, u Kuparima protiv Nogometne akademije Libertas te u Trpnju kod Faraona, ali ne i na Batali, u Stonu. Dobio ih je SOŠK 1919., koji je u 6. kolu stigao do svoje treće pobjede, a Omladinac je nakon četiri spomenuta uspjeha upisao prvu nulu, te više nema neporaženih sastava lige, ali ni sastava bez pobjede. Naime, Nogometna akademija Libertas, novo lice ove sezone u borbi za prvenstvene bodove, nakon dva remija i tri poraza u prvih pet nastupa dobila je sa čak 4:0 Rata u Kuni, ostvarila prvu pobjedu, te prepustila začelje.

Faraon je opet usamljen na vrhu. Upisao je petu pobjedu uz napomenu kako je odigrao utakmicu više od Omladinca, koji ima odraditi zaostatak iz 1. kola kad je trebao biti gost Grka na Haštriću.

Povratak na utakmicu u Stonu. Omladinac je na Batali poveo protiv SOŠK-a 1919. pogotkom Vinka Nobila u 3. minuti. Izjednačio je domaćin pogotkom Matea Brbore u 5. minuti, a u 56. minuti poveo 2:1. Strijelac je bio Luka Kraljević. U 62. minuti je rezultat izjednačen na 2:2 (Stjepan Ivelja), a u 72. minuti drugi put je strijelac za domaće Mateo Brbora.

U Trpnju pobjednik ogleda između Faraona I Putnikovića odlučen je u 29. minuti. Pogodio je Mario Katić.

Za prvu pobjedu Nogometne akademije Libertas pogađali su u Kuni Christian Čukteraš u 43., Antun Palunčić u 75., te Sandro Salacan u 85. i 90. minuti.

Još se igralo u Popovićima gdje je Grk pogotcima Mateja Marevića u 4. i Mile Galića u 81. minuti dobio Enkela, koji je sezonu otvorio pobjedom kod kuće protiv Putnikovića, a nakon toga u idućih pet utakmica uzeo samo bod.

POREDAK
1. Faraon 15 bodova / 6 utakmica (18:8),
2. Omladinac 12 bodova / 5 utakmica (9:6), 3. SOŠK 19191 10 bodova / 6 utakmica (12:11), 4. Grk 8 bodova / 5 utakmica (10:7), 5. Putniković 7 bodova / 7+6 utakmica (4:6), 6. NA Libertas 5 bodova / 6 utakmica (7:7), 7. Rat 4 boda / 6 utakmica (7:13), 8. Enkel 4 boda / 6 utakmica (4:13).

Raspored 7. kola, posljednjeg prvog dijela, nedjelja, 15. studenog, Potomje: Grk – Rat, Popovići: Enkel – Omladinac, Putniković: Putniković – SOŠK 1919., Kupari: NA Libertas – Faraon.
26. travanj 2024 08:50