NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

SOKOL RAŠIRIO KRILA, U ČETIRI DANA DOBIO JOŠ JEDAN DERBI ZAČELJA Ivo Kovačević: ‘Moj prvi seniorski hat trick, ali najvažniji su bodovi!‘

29. travnja 2021. - 17:39

Ivo Kovačević je bio najviši u skoku na samom početku utakmice, još jednom u nastavku utakmice, a jednom je zakucao loptu u mrežu Hajduka 1932., te je Sokol zahvaljujući spretnosti prije svega svog 29-.godišnjeg napadača stigao do četvrte ovosezonske pobjede, druge u nizu. U nedjelju je dobio na svom terenu Maestrala, a sad još jednog izravnog suparnika u borbi za ostanak, i to sa 4:0 (Mateo Urlović je u posljednjoj minuti potvrdio pobjedu Sokola protiv Hajduka 1932.).

- Najvažnije da smo mi dobili utakmicu – istaknuo je Kovačević, kojem je ovo prvi hat trick u seniorskoj konkurenciji. Pogađao je mrežu Hajduka 1932. u 5., 60. i 69. minuti.

- Da, prvi hat trick. Igrajući prije za Slavena sam znao postići po dva pogotka, isto za Sokol, ali ovo je prvi put tri u seniorima. Tri sam postigao kad sam bio junior – dodao je Kovačević.

Hajduk 1932., koji je u nedjelju ostvario svoju prvu pobjedu ove sezone, i to je sa 4:0 dobio Konavljanin, mogao se novom bodovno izjednačiti sa Sokolom i Maestralom. Ovako, porazom u Dubravci, ostao je na posljednjem mjestu, ali nije otpisan.

Sokol i Hajduk 1932. su derbi začelja, zaostalu utakmicu  11. kola, dočekali oslabljeni. Domaćin nije prije svega mogao računati na Antonia Lipotića, a ni Edi Žuvela, trener sastava iz Vela Luke, nije doveo u Dubravku najjači sastav.

Hajduk 1932. je odradio oba zaostatka iz 2020. godine, Sokolu je ostao još jedan, također kod kuće, i to protiv Orebića. Zaostatak ima i Maestral, koji je gost Croatije

Prva ŽNL, zaostala utakmica 11. kola, Dubravka: Sokol – Hajduk 1932.
Tonči Vlašić
Bozo Radic.b.kasica 7.20236 Mokosica.dubrovnik

POREDAK

1. ONK Metković 38 bodova / 15 utakmica (36:13), 2. Croatia 34 boda / 14 utakmica (35:11), 3. Župa dubrovačka 31 bod / 15 utakmica (32:16), 4. Slaven 20 bodova / 15 utakmica (24:18), 5. Gusar 20 bodova / 15 utakmica (25:23), 6. Konavljanin 18 bodova / 15 utakmica (24:27), 7. Orebić 18 bodova / 14 utakmica (31:22), 8. Jadran Smokvica 17 bodova / 15 utakmica (25:39), 9. Žrnovo 15 bodova / 15 utakmica (18:36), 10. Sokol 14 bodova / 14 utakmica (22:30), 11. Maestral 11 bodova / 14 utakmica (18:39), 12. Hajduk 1932. 8 bodova / 15 utakmica (16:33).

RASPORED 16. KOLA

Nedjelja, 2. svibnja, Gruda: Slaven – Hajduk 1932., Krvavac: Maestral – ONK Metković, Čilipi: Konavljanin – Orebić, Žrnovo: Žrnovo – Gusar, Smokvica: Jadran – Croatia, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Sokol.

ZAOSTALE UTAKMICE

Srijeda, 5. svibnja, 12. kolo, Dubravka: Sokol - Orebić, 13. kolo, Gabrili: Croatia - Maestral.

19. travanj 2024 04:20