NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Sedmica prvaka, ‘Kapetani‘, koji su zadnji, nisu izgubili od jesenskog prvaka, nova pobjeda Župe, Konavljanin kući pjevajući

3. prosinca 2023. - 16:02

Sokol je jesenski prvak. Nije uspio slaviti u Kuni protiv Orebića, fenjeraša, ali nije ni Jadran kod BŠK Zmaj. U obje utakmice 1:1. Koliku će prednost sastav iz Dubravke imati uoči proljetnog dijela prvenstva znat će se nakon što se odigraju zaostale utakmice, točnije ogled Konavljanina i Jadrana z Smokvice u Čilipima.

Zadnje kolo prvog djela nije odigrano do kraja, a nije jer je kiša, koja je padala u Gabrilima, ‘potopila‘ djelove igrališta na Svetom Martinu, te će opet Maestral trebat dolazit u goste Croatiji. Budući momčad iz Krvavca ima još jedan zaostatak, pitanje je, s obzirom na vremenske (ne)prilike, hoće li obje uspjeti odraditi do kraja ove godine? Na ostalih pet terena dvije pobjede domaćina (Slaven i Župa dubrovačka raspoloženi protiv Žrnova odnosno ONK Metković, pogotovo igrači Slavena, aktualnog prvaka, čak šestorica su se upisala u strijelce: Bruno Berković u 3., Gojko Korać u 56., Ivan Pulić u 70. iz kaznenog udarca, Paulo Opušić u 72. i 87., Paulo Vukić u 76. i Karlo Čupić u 78. minuti, u Čibači strijelci za Župu dubrovačku protiv metkovskih ‘crveno bijelih‘ bili su Karlo Buhač u 36. iz kaznenog udarca, te Matej Perić u 62. i Božo Gustin u 64. minuti), jedna gostiju (Konavljanin je slavio u Krvavcu protiv Gusara), te dva spomenuta remija u Blatu i Kuni.

U Blatu Deni Sardelić je u 25. minuti doveo domaćina u vodstvo, a Jadran je izjednačio već u idućoj minuti. Strijelac je bio Nedjeljko Kešina. U Kuni, domu županijskog drugoligaša Rata, poveo je ‘domaćin‘ Orebić pogotkom Hrvoja Rikala u 5. minuti. Vodili su ‘Kapetani‘ sve do 55. minute kad je za Sokol pogodio Đino Milić.

Na Limanu, terenu Maestrala, gdje Gusar igra kao domaćin, Toni Žile je pogađao u 20. i 65. minuti, te je Konavljanin otišao kući pjevajući.

Rezultati 11. kola, nedjelja, 3. prosinca, Blato: BŠK Zmaj – Jadran 1:1, Orebić: Orebić – Sokol 1:1, Krvavac: Gusar – Konavljanin 0:2, Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković 3:0, Gabrili: Croatia – Maestral (odgođeno), Gruda: Slaven - Žrnovo 7:0

Poredak: 1. Sokol 25 bodova (28:11), 2. Slaven 20 bodova (33:8), 3. Župa dubrovačka 19 bodova (23:12), 4. Jadran Smokvica (utakmica manje) 19 bodova (14:14), 5. Konavljanin (utakmica manje) 17 bodova (17:9), 6. ONK Metković 14 bodova (16:17), 7. Gusar 14 bodova (14:16), 8. Croatia (utakmica manje) 13 bodova (22:21), 9. BŠK Zmaj (utakmica manje) 12 bodova (12:18), 10. Maestral (dvije utakmice manje) 10 bodova (10:21), 11. Žrnovo 10 bodova (16:30),  12. Orebić 7 bodova (12:38).

28. travanj 2024 23:47