NogometNIJE BILO LAKO, ALI JE BILO SLATKO

Produžetak radosti, Karlo Sentić napravio korak naprijed u mađarskom kupu

17. rujna 2024. - 05:47

Pobjedom 4:2 kod Kolorcity Kazincbarcika, Dubrovčanin Karlo Sentić se s DVTK plasirao među 32 najbolje momčadi MOL Mađarskog kupa. U šesnaesti finala opet je DVTK gost, i to u Székesfehérváru kod Fehérvára FC. Igrat će se 30. listopada.

Utakmicom Kolorcity Kazincbarcika - DVTK zaključeno je 3. kola kupa. Domaćin, drugoligaš, protiv prvoligaša vodio je 2:1 pogocima u 39. i 55. minuti. DVTK, koji je poveo u 31. minuti 1:0, izjednačio je na 2:2 u 71. minuti, a do pobjede stigao u produžetku. Treći put je mrežu domaćina zatresao u 95., a četvrti put u 109. minuti.

Sentić je na vratima DVTK proveo svih 120 minuta.

Fehérvár FC je također prvoligaš.

DVTK ne zna za poraz u posljednje četiri utakmice, ove sezone nakon startnih 2:2 u prvenstvu upisao je dva poraza, a zatim dvije pobjede i jedan neodlučan rezultat. Sad pobjedu u kupu.

Sentiću je ovo peta utakmica ukupno i u nizu ove sezone na vratima prvoligaša iz Miškolca. Zadnje tri utakmice u prvenstvu je čiste mreže.

U subotu, 21. rujna, DVTK u 7. kolu prvenstva igra u Budimpešti protiv Ujpest.

17. rujan 2024 05:57