NogometTREĆA HL - JUG |

PREOKRET U PLOČAMA, VODICAMA I POSEDARJU Jadran preokrenuo, razveselio ga i Neretvanac, Zlinje i Lapad vodili u gostima, ali...

Piše Tonči Vlašić i Branko Kulidžan
14. studenog 2020. - 16:15
Jadran Luka Ploče je slavio kod kuće, a Neretvanac u gostima. Neretva je odigrala 'iks' kod kuće, a BŠK Zmaj i GOŠK Dubrovnik 1919. su poraženi. Zanimljivo, Pločani su gubili kod kuće, a BŠK Zmaj i GOŠK Dubrovnik 1919. su vodili u gostima...

Pločanski 'plavi' su protiv splitskih 'crvenih' bili bez kapetana Dina Primorca, te Marina Romića i Ivora Krešića. Kapetansku traku je ponio Ivan Raič. RNK Split je dva puta vodio. Prvi put već u 2. minuti (Ivan Repić), a 2:1 u posljednjoj minuti prvog poluvremena (Ivan Primorac). Na 1:1 izjednačio je Duje Žderić, junior u svom debiju za seniorsku momčad u 28. minuti, a na 2:2 Mario Marić u 58. minuti. Četiri minute poslije drugog pogotka Jadrana, i treći - Abel Kalfić je postigao svoj jedanaesti ovosezonski pogodak! U drugoj minuti sudačke nadoknade Marko Musulin je potvrdio uspjeh.

Abel Kalfić (Jadran Luka Ploče) foto: Tonči Vlašić

Neretvanac je još jednom ugodno iznenadio. Njegova sedma pobjeda, treća gostujuća. Nakon što je slavio kod Vodica i OSK-a, sad je uzeo sva tri boda Zagori usred Unešića. Daniel Lukić je pogodio u prvom poluvremenu, a Domagoj Marušić u drugom. Tim uspjehom dodatno je razveselio Pločane, koji sad imaju pet bodova više od Zagore u borbi za naslov jesenskog prvaka. Istina, odigrali su Pločani utakmicu više od sastava iz Unešića, ali momčad trenera Marija Oršulića vraški je blizu da 2021. godinu dočeka na vrhu prvenstvene tablice.

BŠK Zmaj je vodio u Vodicama, ali na kraju je ostao praznih ruku, kao i GOŠK Dubrovnik 1919. u Posedarju protiv Hrvatskog dragovoljca. Pri rezultatu 0:0 GOŠK Dubrovnik 1919. nije iskoristio kazneni udarac u 49. minuti. Baldo Cicijelj je prvo pogodio, ali je sudac poništio pogodak jer je po njegovom mišljenju Anel Topuzović ranije ušao u kazneni prostor domaćina. Potom je opet tukao najbolji strijelac GOŠK Dubrovnika 1919., ali je Marko Ivančić, vratar Hrvatskog viteza, obranio njegov udarac. Ipak, Cicijelj je u 55. minuti pogodio za 1:0. Domaćin je izjednačio već dvije minute poslije, a u 76. minuti stigao do sva tri boda. Cicijelju je, kao i Kalfiću, ovo jedanaesti pogodak ove sezone. Njih dvojica su najbolji strijelci lige. Na trećem mjestu je s 10 pogodaka Ivan Bubalo iz makarskog RNK Zmaj, dok četvrto mjesto dijele Jakov Marinović (BŠK Zmaj) i Domagoj Marušić (Neretvanac) s po 8 pogodaka...

Baldo Cicijelj (GOŠK Dubrovnik 1919.) foto: Tonči Vlašić

Neretva je kod kuće protiv Hrvaca odigrala bez pogodaka....

SEMAFOR 15. kolo
Subota, 14. studenog, Ploče
: Jadran Luka Ploče – RNK Split 4:2, Makarska: RNK Zmaj (M) – OSK 1:0, Metković: Neretva – Hrvace 0:0, Unešić: Zagora – Neretvanac 1:2, Biograd: Primorac (BNM) – Urania 0:0, Posedarje: Hrvatski vitez – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:1, Vodice: Vodice – BŠK Zmaj 5:3, nedjelja, 15. studenog, Mravince: Sloga – Uskok 1:0, slobodan je Kamen.

POREDAK
1. Jadran Luka Ploče 31bod/15 utakmica (34:14), 2. Zagora 26 bodova/ 14 utakmica (25:22), 3. RNK Zmaj (M) 25 bodova/13 utakmica (19:14), 4. Neretvanac 24 boda/14 utakmica (22:17), 5. OSK 22 boda / 14 utakmica (22:22), 6. Hrvace 21 bod/13 utakmica (21:17), 7. Uskok 20 bodova/14 utakmica (21:15), 8. Primorac (BNM) 20 bodova/14 utakmica (21:14), 9. Urania 20 bodova/14 utakmica (21:20), 10. BŠK Zmaj 17 bodova/14 utakmica (25:28), 11. Hrvatski vitez Posedarje 17 bodova/14 utakmica (16:27), 12. Kamen 16 bodova/13 utakmica (21:22), 13. Neretva 17 bodova/14 utakmica (17:25), 14. RNK Split 15 bodova/13 utakmica (22:26), 15. GOŠK Dubrovnik 1919. 14 bodova/14 utakmica (17:23), 16. Sloga 12 bodova / 13 utakmica (8:15), 17. Vodice 12 bodova/14 utakmica (19:30).