NogometTREĆA HNL - JUG |

PLOČANI DRŽE VRH, PRATE GA NERETVANAC I HRVACE ‘Plava makinja‘ slavi u sudačkoj nadoknadi, Zlinje i Lapad nemaju razloga za radost

3. travnja 2021. - 18:41

Jadran Luka Ploče ne pušta vrh. Dobio je kod kuće Primorac iz Biograda na moru, ostvario svoju jedanaestu pobjedu. Nitko ih nema više, a nitko nemam  manje poraza. Samo tri. Ove godine momčad Maria Oršulića ne zna ni za jedan. Dva puta kod kuće - dvije pobjede, prethodno je dobila Neretvu, i dva puta u gostima - oba puta 0:0, i to kod konkurenata za vrh, Zmaja u Makarskoj, te Zagore u Unešiću.

Za 2:1 pobjedu protiv sastava iz Biograda pogađali su za pločanske 'Plave' Marko Musulin iz kaznenog udarca u 22. minuti, te Ivan Raič u 66. minuti.

Jedanaestu pobjedu je ostvario i Neretvanac, te je i dalje na bod od lidera. Plava makinja je do pobjede kod kuće protiv Uskoka stigla u trećoj minuti sudačke nadoknade. Daniel Lukić je bio strijelac, igrač koji je prije dva kola također donio pobjedu kod kuće  Neretvancu, tad je za 3:2 pogodio u 89. minuti.

I Hrvace su slavile, uvjerljivo 4:0 protiv BŠK Zmaj, te su i one upisale jedanaestu pobjedu.

Začelje drži GOŠK Dubrovnik 1919., koji je bolje otvorio utakmicu, zatresao gredu domaćina, ali u 74. minuti primio pogodak te je bez pobjede u 2021. godini. Poražen je nakon četiri uzastopna remija. Bez pobjede je više od pet mjeseci...

SEMAFOR 21. KOLA

Subota, 3. ožujka, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Zagora 1:1, Ploče: Jadran Luka Ploče – Primorac (BNM) 2:1, Ivanbegovina: Kamen – Hrvatski vitez 3:1, Split: RNK Split – Sloga 1:2, Otok: OSK – Vodice 4:0, Hrvace: Hrvace – BŠK Zmaj 4:0, Opuzen: Neretvanac – Uskok 1:0, Baška Voda: Urania – GOŠK Dubrovnik 1919. 1:0, slobodna je Neretva.

POREDAK

1. Jadran Luka Ploče 39 bodova / 20 utakmica (43:19), 2. Neretvanac 38 bodova / 20 utakmica (33:21), 3. Hrvace 36 bodova / 20 utakmica (33:20), 4. Zagora 32 boda / 20 utakmica (34:31), 5. Urania 29 bodova / 20 utakmica (31:28), 6. RNK Zmaj (M) 29 bodova / 19 utakmica (25:26), 7. Uskok 28 bodova / 19 utakmica (27:19), 8. RNK Split 27 bodova / 20 utakmica (32:32), 9. OSK 27 bodova / 19 utakmica (28:30), 10. Kamen 26 bodova / 20 utakmica (34:33), 11. Primorac (BNM) 25 bodova / 20 utakmica (27:22), 12. Neretva 24 boda / 19 utakmica (25:35), 13. Hrvatski vitez Posedarje 24 boda / 20 utakmica (23:38), 14. Sloga 21 bod / 19 utakmica (13:17), 15. BŠK Zmaj 20 bodova / 20 utakmica (27:42), 16. Vodice 19 bodova / 20 utakmica (29:42), 17. GOŠK Dubrovnik 1919. 18 bodova / 19 utakmica (21:28).

RASPORED 22. KOLA

Subota, 10. travnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretvanac, Klis: Uskok – Hrvace, Blato: BŠK Zmaj – OSK, Vodice: Vodice – RNK Split, Posedarje: Hrvatski vitez – Jadran Luka Ploče, Biograd: Primorac (BNM) – HRNK Zmaj (M), Unešić: Zagora – Neretva, nedjelja, 11. travnja, Mravince: Sloga – Kamen, slobodna je Urania.

20. travanj 2024 16:10