NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Nova radost na Lužama, Sokol stigao do nove pobjede, a to isto nije uspjelo pratnji, na pet od šest terena isto pogodaka

19. studenog 2023. - 16:20

9. KOLO

Nedjelja, 19. studenog, Dubravka: Sokol – Jadran 1929. 4:0, Blato: BŠK Zmaj – Konavljanin 0:0, Kuna: Orebić – ONK Metković 3:1, Krvavac: Gusar – Maestral 2:2, Čibača: Župa dubrovačka – Žrnovo 4:0, Gabrile: Croatia – Slaven 2:2.

POREDAK

1. Sokol 21 bod (24:9), 2. Slaven 17 bodova (26:7), 3. Jadran Smokvica 15 bodova (12:13), 4. ONK Metković 14 bodova (16:13), 5. Croatia 13 bodova (20:18), 6. Župa dubrovačka 13 bodova (18:11), 7. Konavljanin (utakmica manje) 11 bodova (12:9), 8. Gusar 11 bodova (13:14), 9. BŠK Zmaj (utakmica manje) 11 bodova (10:14), 10. Maestral (utakmica manje) 10 bodova (9:19), 11. Žrnovo 7 bodova (13:21), 12. Orebić 6 bodova (11:34).

Ništa od derbja u Dubravci, Jadran je stigao bez čak šest svojih udarnih igrača, a s druge strane Sokol je na početku utakmice sve pogodio, te leti momčad Hrvoja Kralja. Osim što je nastavila svoj niz uspjeha kod kuće, pet utakmica - pet pobjeda, plus 15 pogodak razlika (19:4), upisala sedmu pobjedu u devet utakmica ove sezone, dočekala je da ostali iz pratnje ne upišu pobjedu, te je njegova prednost narasla.

Prva ŽNL, 9. kolo, Dubravka: Sokol - Jadran Smokvica 4:0

Tonči Vlašić/

Sad ima četiri boda više od prvog pratitelja, aktualnog prvaka, Slavena, koji je odigrao 2:2 u Gabrlima protv Croatije, zatim sedam više od trećeg ONK Metković, koji je u gostima izgubio od zadnjeg Orebića. Jadran sad zaostaje šest bodova, ali sastav iz Smokvice ima utakmicu manje....

U Dubravci prva dva pogotka za Sokol postigao je kapetan Leo Pušić, potom dva prvi strijelac lige, Baldo Cicijelj. Pušić je pogađao u 6. i 20. minuti, a Cicijelj u 26. i 41. minuti.

U Gabrilima također četiri pogotka, po dva u mreži domaćina, Croatije i gosta, Slavena. Luka Perak je doveo Croatiju u vodstvo u 22. minuti, zatim dva puta Ivo Mostahinić za Slaven. Za 1:1 pogodio je u 24. minuti, a za vodstvo u 55. minuti iz kaznenog udarca. Vlaho Grbešić je izjednačio na 2:2 u 63. minuti.

U Čibači, kao i u Dubravci - domaćin bolji od gosta s Korčule 4:0, a dva igrača su postigla po dva pogotka. Redom, za Župu dubrovačku protiv Žrnova prvo dva Karlo Buhač, u 15. i 57. minuti, a zatim dva Božo Gustin u 70. i 81. minuti. Oba pogotka Buhač je postigao iz kaznenog udarca.

U Krvavcu, kao i u Gabrilima, 2:2. Pravi domaćin je postigao prvi i zadnji pogodak, a gost drugi i treći, te je vodio s 2:1. Međutim, na Limanu je u zapisniku ‘domaćin‘ bio Gusar, a ‘gost‘ Maestral. Radovi su na terenu Gusara u Kominu. Redom, sastav iz Krvavca je poveo pogotkom Abela Kalfića u 8. minuti, a izjednačio na 2:2 u 90. minuti pogotkom Ivana Puljića. Gusar je na 1:1 poravnao preko Luciana Lovrića u 41. minuti, a poveo 2:1 pogotkom Martina Šumana u 52. minuti.

U Blatu ogled bivših trećeligaša završio je bez pogodaka, BŠK Zmaj - Konavljanin, jedina utakmica bez pogodaka, a u Kuni gdje je Orebić ugostio ONK Metković, također četiri pogotka kao u Dubravci, Gabrilima, Čibači i Krvavcu, ali tri je postigao ‘domaćin‘, a samo jedan gost. ONK Metković je poveo pogotkom Marina Kozine u 24. minuti, prije toga nije realizirao kazneni udarc (Toni Kežić je promašio u 15. minuti). Nastavak 3:0 za ‘kapetane‘: Hrvoje Rikalo u 47., Ante Kordić u 83. minuti iz kaznenog udarca, te Vladimir Ravlić u prvoj minuti sudačke nadoknade.

10. KOLO

Nedjelja, 26. studenog, Smokvica: Jadran – Slaven, Žrnovo: Žrnovo – Croatia, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka, Metković: ONK Metković – Gusar, Čilipi: Konavljanin – Orebić, Dubravka: Sokol – BŠK Zmaj

28. travanj 2024 20:15