NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Nevrijeme odgodilo dvije utakmice, lider slavi pobjedu, ali i to što je izgubio drugi, treći i četvrti

5. studenog 2023. - 17:21

7. KOLO

Nedjelja, 5. studenog, Dubravka: Sokol - ONK Metković 3:1, Čibača: Župa dubrovačka - Croatia 1:0, Krvavac: Gusar - Slaven 1:0, Kuna: Orebić - Žrnovo 1:3, odgođene su utakmice u Blatu: BŠK Zmaj - Maestral i Čilipima: Konavljanin - Jadran Smokvica,

Poredak: 1. Sokol 18 bodova (20:8), 2. Slaven 13 bodova (22:4), 3. ONK Metković 13 bodova (14:9), 4. Croatia 12 bodova (17:14), 5. Jadran Smokvica (utakmica manje) 12 bodova (10:8), 6. Župa dubrovačka 10 bodova (16:9), 7. BŠK Zmaj (utakmica manje) 9 bodova (9:13), 8. Konavljanin (utakmica manje) 7 bodova (11:9), 9. Žrnovo 7 bodova (13:14), 10. Gusar 7 bodova (8:12), 11. Maestral (utakmica manje) 6 bodova (4:17), 12. Orebić 3 boda (8:33).

Sokol je ostvario šestu pobjedu u sedam utakmica ove sezone, i to je dobio s 3:1 ONK Metković na svojim Lužama. Kako je Slaven izgubio u Krvavcu od Gusara, a on i metkovski ‘crveno bijeli’ su bili prvi pratitelji, kako je poražena i Croatija u Čibači, tako je sad osjetna prednost sastava trenera Hrvoja Kralja.

Na Lužama mrežu su mrežu ONK Metković zatresli Luka Pušić u 14., Nikša Dragić u 66. iz kaznenog udarca i Mateo Miladin u 80. minuti, dok je strijelac za goste bio Dane Dominiković u 75. minuti.

Ogled Gusara i Slavena odlučen je iz kaznenog udarca u 33. minuiti. Ante Medak je bio realizator. U Čibači također jedan pogodak u ogledu Župe dubrovačke i Croatije. Mrežu sastava iz Gabrila zatresao je Filip Gverović u 60. minuti. Luka Perak, igrač Croatije, isključen je u drugoj minuti sudačke nadoknade zbog drugog žutog kartona.

Krvavac, 7. kolo Prve ŽNL: Gusar Komin - Slaven

Tonči Vlašić/

I u Kuni, kao i u Dubravci, rezultat 3:1, ali za goste. Žrnovo je dobilo Orebić, koje je domaćin na igralištu županijskog drugoligaša Rata. Ante Čilić je bio dvostruki strijelac za goste, u 27. i 85. minuti, a drugi pogodak za Žrnovo postigao je Domagoj Čule u 36. minuti. Strijelac za Orebić bio je Ivan Roso u 60. minuti.

Loše vrijeme je razlog što se nije igralo u Blatu i Čilipima, točnije, računalo se kako se neće moći na Korčulu, a ni s nje, pa Maestral nije krenuo put Zlinja, a niti Jadran na Šupjaku. Poslije je Žrnovo, kojem je trajekt bio u 11.10 sati, putovalo u Kunu i bez problema se vratilo doma. Njima je bilo blizu. Smokvica je došla sat i pol prije u Korčulu, ali trajekti tad nisu plovili...

8. KOLO

Nedjelja, 12. studenog, Smokvica: Jadran – Croatia, Gruda: Slaven – Župa dubrovačka, Žrnovo: Žrnovo – Gusar, Krvavac: Maestral – Orebić, Metković: ONK Metković – BŠK Zmaj, Čilipi: Konavljanin – Sokol

29. travanj 2024 09:49