NogometTREĆA HNL - JUG |

NERETVANAC (O)ČEP(I)O HRVACE U DERBIJU Ploče barjak viju: Marko Musulin dva, po jedan Abel Kalfić i Aljoša Krstičević, koji je pogodio iz kornera!

24. travnja 2021. - 19:27

Marko Musulin je pogodio dva puta, prvo u 24. minuti iz slobodnog udarca s 18 metara za 2:0, a devet minuta poslije za 3:0, tako je 21-godišnji igrač Jadran Luka Ploče stigao do učinka od 13 pogodaka, te se u tom trenutku izjednačio s Abelom Kalfićem na vrhu liste strijelaca pločanskog sastava. U nastavku utakmice pogodio je i Kalfić, te se izjednačio s Baldom Cicijeljom (GOŠK Dubrovnik 1919.) na vrhu liste strijelaca južne skupine Treće hrvatske lige. Kalfić i Cicijelj po 14, a Musulin 13. Musulin je ovog proljeća prvi topnik Jadrana sa šest pogodaka, Kalfić je postigao tri. Međutim, ipak je prvi pogodak Jadranaša, lidera prvenstva, koji je nadigrao na svom terenu sa 4:0 fenjeraša, BŠK Zmaj u 25. kolu, u prvom planu. Razlog – postignut je izravno iz kornera, a uspio je to iskusni, 32-godišnji Aljoša Krstičević već u 7. minuti.

U 25. kolu u prvom planu je bila utakmica u Hrvacama. Druge Hrvace su ugostile trećeg Neretvanca, koji je opet drugi. Ivano Čepo je u srijedu bio strijelac vodećeg pogotka za Neretvanac u 2:1 kup uspjehu protiv Neretve, a sad je 20-godišnji Orebićanin pogodio za 'Plavu makinju' i u prvenstvu, i opet za vodstvo 1:0. Neretvanac je kod Hrvaca slavio s 2:0. Drugi pogodak je početkom nastavka postigao Ante Mihaljević, kojem je to peti prvenstveni pogodak. Ivano Čepo je u prvom dijelu sezone postigao šest pogodaka za BŠK Zmaj, a nakon Hrvaca je na učinku od sedam pogodaka.

U splitskom Parku mladeži RNK Split je prekinuo niz GOŠK Dubrovnika 1919. pobijedivši ga s 2:0. Prvi put se mreža dubrovačkog sastava zatresla u 42. minuti. Krešimir Luetić je izveo korner, ubacio pred vrata GOŠK Dubrovnika 1919., gdje je nesretno i nespretno lopta od Ante Ivaniševića prevarila Dalibora Kristića. U 59. minuti kazneni udarac za domaćina, koji nije realizirao Ivan Tomičić. Splitski 'crveni' su pogotkom Alvareza u 88. minuti potvrdili uspjeh. GOŠK Dubrovnik 1919. je dobio prethodne tri utakmice, ne i četvrtu.

Neretva je doživjela jedan od najtežih poraza kod kuće. Izgubila je sa čak 6:0 od Sloge za koju je Mario Marović postigao četiri pogotka, te je sad na učinku od 10 pogodaka.

RASPORED 25. KOLA

Subota, 24. travnja, Unešić: Zagora – Hrvatski vitez 0:3, Metković: Neretva – Sloga 0:6, Makarska: HRNK Zmaj (M) – Vodice 1:1, Ploče: Jadran Luka Ploče – BŠK Zmaj 4:0, Split: RNK Split – GOŠK Dubrovnik 1919. 2:0, Otok: OSK – Urania 1:1, Hrvace: Hrvace – Neretvanac 0:2, nedjelja, 25. travnja, Ivanbegovina: Kamen – Uskok, slobodan je Primorac iz Biograda na Moru.

POREDAK

1. Jadran Luka Ploče 46 bodova / 24 utakmice (50:22), 2. Neretvanac 41 bod / 23 utakmice (36:26), 3. Hrvace 39 bodova / 24 utakmice (36:26), 4. Zagora 36 bodova / 23 utakmica (38:37), 5. Uskok 34 boda / 22 utakmice (31:23), 6. RNK Split 34 boda / 24 utakmice (39:35), 7. HRNK Zmaj (M) 34 boda / 23 utakmica (29:31), 8. Sloga 33 boda / 24 utakmice (29:19), 9. Urania 33 boda / 23 utakmice (35:30), 10. OSK 31 bod / 24 utakmice (35:44), 11. Kamen 29 bodova / 23 utakmice (36:37), 12. Hrvatski vitez Posedarje 29 bodova / 24 utakmice (27:41), 13. Neretva 28 bodova / 23 utakmice (27:44), 14. Primorac (BNM) 27 bodova / 23 utakmice (31:27), 15. GOŠK Dubrovnik 1919. 27 bodova / 23 utakmice (28:34), 16. Vodice 27 bodova / 24 utakmice (33:45), 17. BŠK Zmaj 23 boda / 24 utakmice (32:52).