NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Napokon je završena jesen, igralo se na Šupjaci i Svetom Martinu, gosti otišli doma s deset lopti

10. ožujka 2024. - 19:12

Stavljena je točka na prvi dio prvenstva, jesenski u Prvoj županijskoj ligi. Odigrane su dvije zaostale utakmice.

Konavljanin je na Šupjaci sa 6:0 svladao Jadran iz Smokvice. Tko je sve pogađao u zaostaloj utakmice 7. kola? Josip Zadro u 4. i 58., Mario Marić u 19. i 24., Luka Novak u 47., te Pero Opušić u 90. minuti. Zadro je svoj drugi pogodak postigao iz kaznenog udarca.

U Gabrilima su zaostatak iz posljednjeg, 11. kola, odradili Croatia i Maestral. Domaćin je slavio s 4:0. I dok je na Šupjaci vrlo brzo sve bilo riješeno, na Svetom Martinu se prvi put mreža zatresla u 57. minuti (autogol Ivan Puljić), a nakon toga je krenulo sastav trenera Josipa Papića (Lukša Monković u 60., Matej Nađ u 71. i Nikica Primorac u 79. minuti iz kaznenog udarca).

I prije zaostalih utakmica se znalo - Sokol je jesenski prvak. Bilo je pitanje s koliko će bodova viška dočekati proljetni dio, koji počinje iduće nedjelje, 17. ožujka. Odgovor je 5 bodova. Toliko ima više od Slavena i Konavljanina, prvih pratitelja.

Konačni poredak prvog dijela Prve ŽNL: 1. Sokol 25 bodova (28:11), 2. Slaven 20 bodova (33:8), 3. Konavljanin 20 bodova (23:9), 4. Župa dubrovačka 19 bodova (23:12), 5. Jadran Smokvica 19 bodova (14:20), 6. Croatia 16 bodova (26:21), 7. BŠK Zmaj 15 bodova (15:18), 8. ONK Metković 14 bodova (16:17), 9. Gusar 14 bodova (14:16), 10. Žrnovo 10 bodova (16:30), 11. Maestral 10 bodova (10:28), 12. Orebić 7 bodova (12:38)

12. KOLO

Nedjelja, 17. ožujka, Smokvica: Jadran – Žrnovo, Gruda: Slaven – Maestral, Gabrili: Croatia – ONK Metković, Čibača: Župa dubrovačka – Konavljanin, Komin: Gusar – Sokol, Orebić: Orebić – BŠK Zmaj.

27. travanj 2024 18:09