NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

NA VRHU NIŠTA NOVO Croatija protutnjala kroz Grudu, Župa kroz Žrnovo, ONK Metkoviću derbi zapada, Konavljanin preokrenuo Sokola

8. studenog 2020. - 16:35
Croatija je projurila kroz Grudu, uzela sva tri boda na Gnjilama. Slaven je griješio, a to se ne smije protiv momčadi trenera Frane Lojića. Već na poluvremenu je bilo 3:0 za lidera (Tin Vidak u 35., Borna Tikvica u 37. i Vlaho Grbešić u 45. minuti iz kazenig udarca), koji je u nastavku postigao još jedan pogodak (Grbešić u 60. minuti), a nije dozvolio da se njegova mreža zatrese.

Slaven - Croatia foto: Tonči Vlašić

Derbi zapadne strane pripao je metkovskim 'crveno bijelima'. ONK Metković je ostvario četvrtu uzastopnu pobjedu, i to je s 2:0 na svom Štruvinu svladao Gusara iz Komina (Dragan Brečić je bio dvostruki strijelac, u 33. i 90. minuti), te je na istom bodovnom učinku kao i momčad iz Gabrila, a iduće kolo, ONK Metković stiže na Sveti Martin. Trebalo bi biti super zanimljivo.

STANISLAV VASILJ ČETIRI U NIZU

Župa dubrovačka je slavila u Žrnovu. Uvjerljivo - 5:0 (Stanislav Vasilj je postigao čak četiri pogotka, i to četiri u nizu, pogađao je u 32., 45., 70. i 74. te Kristijan Prkut u 86. minuti). I druga utakmica na otoku završila je uspjehom gostiju. Orebić je uzeo sva tri boda u Vela Luci (4:2, strijelci za Hajduk 1932. Ante Padovan u 30. i Tomislav Andreis u 74. minuti, a za Orebić Hrvoje Rikalo u 16., Ante Kordić u 18., Ivan Kordić u 67. i Nikola Čepo u 70. minuti).

U Čilipima, kao i na Grudi, konavoski ogled. Konavljanin je ugostio Sokola, koji je na poluvremenu vodio 1:0, ali ostao s desetoricom (Nikša Đurić u 30. minuti iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, Đurić je poslije isključen, u 44. minuti je dobio drugi žuti karton). U nastavku je domaćin iskoristio brojčanu prednost, te ostvario pobjedu s kojom je stigao do četvrtog mjesta (Paulo Opušić je izjednačio u 64. minuti, a Robert Grbavac u 69. pogodio za pobjedu). Zanimljivo, pri rezultatu 1:1 tresao se okvir gola domaćina (Antonio Konsuo).

Konavljanin - Sokol (Nikša Đurić je bio strijelac u 30. minuti iz kaznenog udarca 1;0 vodstvo Sokola, a u 44. minuti je zbog drugog žutog morao izvan igre) foto: Tonči Vlašić

SEMAFOR 8. kolo
Nedjelja, 8. studenog, Krvavac
: Maestral – Jadran Smokvica 0:0, Žrnovo: Žrnovo – Župa dubrovačka 0:5, Čilipi: Konavljanin – Sokol 2:1, Metković: ONK Metković – Gusar 2:0, Vela Luka: Hajduk 1932. – Orebić 2:4, Gruda: Slaven – Croatia 0:4.

POREDAK
1. Croatia 19 bodova (21:4), 2. ONK Metković 19 bodova (21:9), 3. Župa dubrovačka 17 bodova (20:10), 4. Konavljanin 14 bodova (17:10), 5. Orebić (oduzeta dva boda) 11 bodova (21:12), 6. Slaven 11 bodova (17:12), 7. Gusar 10 bodova (12:12), 8. Jadran Smokvica 8 bodova (11:22), 9. Sokol 7 bodova (13:21), 10. Žrnovo 5 bodova (6:19), 11. Maestral (utakmica manje) 5 bodova (8:26), 12. Hajduk 1932. (utakmica manje) 3 boda (6:15).