NogometDRUGA ŽUPANIJSKA LIGA

Moćan je Moćni Laz, Hajduk 1932. Ive Šeparovića projurio kroz Popoviće, izjednačio rekordnu pobjedu ove sezone, nastavio sjajan niz

18. travnja 2022. - 22:28

SVE TRI DOBILI GOSTI, DVIJE ODGODE

Subota, 16. travnja, Kuna: Rat – NA Libertas 0:3, ponedjeljak, 18. travnja, Popovići: Enkel – Hajduk 1:8, Trpanj: Faraon – Putniković 1:2, Lastovo: Omladinac – SOŠK 1919. (odgođeno), Ston: Ponikve – Grk (odgođeno)

HAJDUK 1932. BEZ PORAZA

Poredak: 1. Hajduk 1932. 40 bodova / 14 utakmica (66:10), 2. Grk (oduzeta dva boda) 25 bodova / 14 utakmica (37:22), 3. Putniković 25 bodova / 14 utakmica (31:25), 4. Omladinac 24 boda / 13 utakmica (27:20), 5. NA Libertas 23 boda (29:23), 6. Ponikve 16 bodova / 13 utakmica (19:26), 7. Enkel 16 bodova / 15 utakmica (29:37), 8. Faraon 14 bodova / 15 utakmica (21:34), 9. SOŠK 1919. 12 bodova / 14 utakmica (18:35), 10. Rat 6 bodova / 15 utakmica (14:59).

Projurio je Hajduk 1932. kroz Popoviće, momčad Ive Šeparovića je ostvarila najuvjerljiviji gostujući uspjeh – 8:1 svladala Enkel. Hrvoje Gugić, prvi topnik lige, postigao je prva dva od ukupno tri pogotka lidera u prvom poluvremenu, u 7. i 10. minuti, a u 87. minuti je potpisao i konačni rezultat svojim trećim pogotkom. Damir Drušković je pogađao u 42. i 57. minuti, Ivan Maričić u 49., Antonio Bačić u 52. minuti. Nakon vodstva 6:0 oglasio se domaćin, Pero Saulan je u 72. minuti bio strijelac jedinog pogotka za Enkel nakon kojeg je pogodio Gordan Andreis u 80. minuti, a zatim treći pogodak prvog strijelca lige.

Enkel (Popovići)

Tonči Vlašić

Hajduk 1932. (Vela Luka)

Hajduk 1932. je prvenstvo otvorio 6:0 pobjedom kod kuće protiv Faraona, zatim odigrao 1:1 u Stonu protiv SOŠK-a 1919., a nakon tog svog prvog gostovanja nanizao je dvanaest pobjeda. Pobjeda 8:1 kod Enkela nije mu najuvjerljivije pobjeda, istim rezultatom je kod kuće dobio Ponikve

Pamti se u tom pobjedničkom nizu, koji je počeo 24. listopada 2021. (Hajduk 1932. - Ponikve 8:1) posebno ogled protiv Omladinca na Lastovu, zadnjoj utakmici u 2021. godini. Bilo je - tko pobijedi, taj je jesenski prvak!

- Ne pamtim bolju utakmicu u nižim ligama od te utakmice – istaknuo je uoči ogleda u Popovićima Ive Šeparović, koji je igrao za splitski Hajduk, GOŠK Jug (poslije u Prvoj HNL za Dubrovnik), Spartak, Olimpiju, Segestu, igrao za 'Vatrene' u prvoj povijesnoj gostujućoj utakmici (Slovenija u Murskoj Soboti, pobjeda 1:0), radio kao trener u splitskom Hajduku, s mlađima, potom kao pomoćnik Miša Krstičevića u prvoj momčadi, danas je trener u svojoj rodnoj Vela Luci, svog Hajduka 1932.

Druga ŽNL, 15. kolo, Popovići: Enkel - Hajduk 1932. 1:8 (desno trener Hajduka 1932. Ive Šeparović)

Nakon te pobjede 'raspjevao' se sastav s Moćnog Laza, Omladinac ga više nije mogao pratiti. Hajduk 1932. već iduće nedjelje, 24. travnja, kad dočekuje posljednji Rat, može pobjedom potvrditi naslov. Naime, u ovom trenutku ima 15 bodova više od prvih pratitelja, Grka i Putnikovića, zatim 16 više od Omladinca, koji ima utakmicu manje...

Do kraja sezone Hajduk 1932. ima još šest zadataka. U igri je još 18 bodova. Može li sastav iz Vela Luke prvenstvo zaključiti bez poraza?

- Ova momčad se razvija, radi odlično, te ovakva vrijedi za gornji dio prvenstvene tablice Prve županijske lige. Nije bilo lako, ali sve ovo je rezultat velikog rada – naglasio je Šeparović.

Brojke su sjajne. Hajduk 1932. se može s puno toga pohvaliti - jedini bez poraza, dvanaest pobjeda za redom, dobio trinaest od četrnaest utakmice, najbolji napad lige (66 pogodaka ili 4,71 pogodak po utakmici) i najbolja obrana lige (10 pogodaka ili 0,71 pogodak po utakmici)! Zatim ima prvog strijelca lige - Hrvoje Gugić s 19 pogodaka, te četvrtog topnika - Igor Žuvela s 10 pogodaka. Drugo mjesto liste strijelaca dijele Mario Alilović (Grk) i Luka Pejović (Omladinac) s po 12 pogodaka...

Na Uskrsni ponedjeljak se još igralo samo u Trpnju gdje je Faraon poveo u 60 minuti pogotkom Roka Topića, a Putniković je preokrenuo pogocima Andreja Ćudine, koji je izjednačio na 1:1 u 78. minuti, a pet minuta nakon prvog pogotka postigao i drugi.

16. KOLO

Nedjelja, 24. travnja, Vela Luka: Hajduk 1932. – Rat, Kupari: NA Libertas – Omladinac, Ston: SOŠK 1919. – Faraon, Putnikovići: Putniković – Ponikve, Potomje: Grk – Enkel.

SLIKOVNICA IZ POPOVIĆA: ENKEL - HAJSUK 1932. 1:8

Druga ŽNL, 15. kolo, Popovići: Enkel - Hajduk 1932. 1:8

01. lipanj 2024 01:11