NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA |

MAJSTORIJE TINA VIDAKA Sveti Martin slavi pobjedu protiv Župe dubrovačke, nered u Metkoviću, prva pobjeda Hajduka 1932., i to kakva!

25. travnja 2021. - 18:51

Tko neće izgubiti korak u utrci za prvim mjestom, Croatia ili Župa dubrovačka? Nakon prvog poluvremena odgovor je glasio – Župa dubrovačka, koja je vodila s 1:0 pogotkom Stanislava Vasilja iz kaznenog udarca, a na kraju derbija 15. kola odgovor glasi – Croatia, koja je u nastavku preokrenula, postigla dva pogotka, te slavi veliku pobjedu. Junak pobjede momčadi trenera Frane Lojića bio je Tin Vidak. Dva pogotka protiv Gusara, dva protiv Sokola, te sad dva protiv Župe dubrovačke.

Župa dubrovačka je nakon prvih 45 minuta dvoboja na Svetom Martinu imala samo 1:0, u nastavku Croatija daleko bolja nego u prvom poluvremenu. Vidak je probio desnu stranu, te izjednačio u 61. minuti, a za konačnih 2:1 naciljao iz slobodnog udarca u 81. minuti.

Prva ŽNL, 15. kolo: Croatia - Župa dubrovačka 2:1
Tonči Vlašić

U Metkoviću ONK Metković je pogotkom Josipa Plečaša u 80. minuti dobio Slaven, uzvratio sastavu s Grude za poraz na Gnjilama, a to je jedini poraz koji je upisao ove sezone metkovski sastav, koji je nanizao deset utakmica bez poraza, te zadržao prvo mjesto. Međutim, nije bilo miroljubivo nakon utakmice. Morala je intervenirali policija. Gužva je trajala desetak minuta, sukobili su se igrači jedne i druge momčadi, a kako je naveo Mario Šetka, delegat utakmice: ušlo je nekoliko osoba koje su za vrijeme utakmice bili izvan tribina i službenog gledališta. Delegat utakmice će napisati dopunsko izvješće.

Hajduk 1932. je svladao Konavljanin sa 4:0. Prva je to pobjeda sastava iz Vela Luke, koji je prvi pogodak postigao u 15. minuti - Igor Žuvela. Nakon sat vremena igre 2:0. Strijelac je Bruno Berković, a u samoj završnici još dva pogotka domaćih. Boris Tulić je pogodio u 89., a u drugoj minuti sudačke nadoknade Petar Bikić. Tulić i Bikić su u igru ušli u nastavku utakmice.

U Orebiću bez pobjednika u susjedskom ogledu. Orebić je poveo u 33. minuti iz kaznenog udarca protiv Žrnova. Dino Špaleta je bio siguran realizator najstrože kazne. Žrnovo je izjednačilo u 87. minuti pogotkom Maria Ćalušića.

Najviše pogodaka viđeno je u Kominu - šest, a od toga pet u mreži gostiju - Jadrana iz Smokvice. Gusar se raspucao. Ivan Medak je pogađao u 9. i 17. minuti, oba puta je bio siguran realizator najstrože kazne. U 27. minuti je već 3:0. Ante Medak je bio strijelac, a isti igrač je u 82. minuti naciljao mrežu za 4:1. Konačnih 5:1 postavio je Ivan Popović. Gosti su pogodak postigli u 61. minuti, i to Mladen Salečić, kapetan Jadrana.

U derbiju začelja, u Dubravci, Sokol je svladao Maestral s 2:0. Antonio Lipotić je domaće doveo u vodstvo već u 7. minuti iz kaznenog udarca, a u 86. minuti pobjedu 'zelenih' potvrdio je Ilija Marić.

SEMAFOR 15. KOLA

Nedjelja, 25. travnja, Dubravka: Sokol – Maestral 2:0, Gabrili: Croatia – Župa dubrovačka 2:1, Komin: Gusar – Jadran Smokvica 5:1, Orebić: Orebić – Žrnovo 1:1, Vela Luka: Hajduk 1932. – Konavljanin 4:0, Metković: ONK Metković – Slaven 1:0.

POREDAK

1. ONK Metković 38 bodova / 15 utakmica (36:13), 2. Croatia 34 boda / 14 utakmica (35:11), 3. Župa dubrovačka 31 bod / 15 utakmica (32:16), 4. Slaven 20 bodova / 15 utakmica (24:18), 5. Gusar 20 bodova / 15 utakmica (25:23), 6. Konavljanin 18 bodova / 15 utakmica (24:27), 7. Orebić 18 bodova / 14 utakmica (31:22), 8. Jadran Smokvica 17 bodova / 15 utakmica (25:39), 9. Žrnovo 15 bodova / 15 utakmica (18:36), 10. Sokol 11 bodova / 13 utakmica (18:30), 11. Maestral 11 bodova / 14 utakmica (18:39), 12. Hajduk 1932. 8 bodova / 14 utakmica (16:29).

RASPORED 16. KOLA

Nedjelja, 2. svibnja, Gruda: Slaven – Hajdul 1932., Krvavac: Maestral – ONK Metković, Čilipi: Konavljanin – Orebić, Žrnovo: Žrnovo – Gusar, Smokvica: Jadran – Croatia, Dubrovnik: Župa dubrovačka – Sokol.

ZAOSTALE UTAKMICE

11. kolo, Dubravka: Sokol - Hajduk 1932., 12. kolo, Dubravka: Sokol - Orebić, 13. kolo, Gabrili: Croatia - Maestral.

25. travanj 2024 09:40