NogometŽUPANIJSKI KUP |

LAPAD SLAVI ŠESTU POBJEDU U NIZU Branitelj naslova pao na penale u Metkoviću, Grk izbacio ‘najdražeg‘ susjeda, lidera Prve ŽNL!

11. ožujka 2020. - 16:09
ONK Metković na svom terenu izbacio Jadran Luka Ploče, branitelja naslova. Penali su odlučivali, a tu je domaćin, županijski prvoligaš, bio uspješniji od člana višeg ranga, trećeplasiranog sastava južne skupine Treće hrvatske lige, te će u finalu skupine Dolina Neretve putovati preko mosta, na drugu stranu grada. Čeka ga u finalu skupine Neretva, koja je na začelju Treće hrvatske lige - jug.

Jadran Luka Ploče je poveo u Metkoviću. Domaćin je deset minuta nakon pogotka gostiju, u 79. minuti, uspio izjednačiti te tako izboriti penale. Svih pet igrača domaćih je pogodilo, domaćin je prvi pucao, a u petoj, posljednjoj seriji, neprecizan je za Jadran Luka Ploče bio Dino Primorac, točnije, njegov udarac je obranio Marijo Batinović, vratar ONK Metković.

I u Potomju je slavio sastav koji je niži rang. Grk, lider Druge žiupanijske lige je bio bolji od Orebića, lidera Prve županijske lige. I na Haštriću, kao i u Metkoviću na Štruvinu igralištu, pobjednika su odlučili penali. I u toj utakmici je gost vodio s 1:0, a domaćin izjednačio. Vratar Tomislav Gabrić je u drugoj seriji obranio udarac Maria Badžeka, a u posljednjoj, petoj seriji je izvodio penal, te pogodio za konačnih 6:5. Grk se tako plasirao u polufinale Županijskog kupa, a isto je uspio i GOŠK Dubrovnik 1919., koji je na lapadskom igralištu, u finalu skupine Dubrovnik - Župa dubrovačka - Konavle, dobio Croatiju iz Gabrila. Baldo Cicijelj je odlučio pobjednika u Dubrovniku pogotkom u četvrtoj minuti nastavka. Pogriješila je tad obrana gostiju, Cicijelj je bio sam na drugoj stativi, te mu nije bilo teško iz blizine poslati loptu u mrežu.

Croatija je bila opasnija, imala je više udaraca prema golu domaćina. U nekoliko navrata se istaknuo Dalibor Kristić, kapetan GOŠK Dubrovnika 1919. Zaustavio je udarce Vlaha Grbešića u 14. minuti, Borne Tikvice u 31. minuti, zatim dva udarca Domagoja Ljubišića u 79. minuti, te Grbešića u 80. minuti. Najopasniji je s druge strane bio Toni Žile, koji je iz slobodnog udarca u 34. minuti zatresao okvir gola Croatije. Dubrovačka momlad je nanizala šest pobjeda (četiri u prvenstvu, te dvije kupu).

U finalu skupine Lastovo - Korčula igrat će BŠK Zmaj i Jadran Smokvica.

ONK Metković – Jadran Luka Ploče 1:1 / penali 6:5
METKOVIĆ
Igralište Štruvino. Sudac: Marin Pavlović (Dubrovnik), pomoćnici: Vlatko Jurešić (Dubrovnik) i Miho Trković (Gruda), delegat: Nikola Kaleb (Metković).
Strijelci: 0:1 Kalfić (69), 1:1 Jelavić (79)
Penali, prva serija: 2:1 Jelavić, 2:2 Raič, druga serija: 3:2 Mioč, 3:3 Marko Musulin, treća serija: 4:3 D. Batinović, 4:4 Martin Musulin, četvrta serija: 5:4 R. Brečić, 5:5 Kordić, peta serija: 6:5 Kaleb, 6:5 Primorac (obrana Marijo Batinović).
ONK METKOVIĆ: M. Batinović, Boras, D. Batinović, Krtalić (od 65. R. Brečić), Sokol (od 48. Mioč), L. Borovac, Jelavić, Mišanović, Bošnjak (od 57. Marušić), Kaleb, Brečić. Trener: Tomislav Plečaš.
JADRAN LUKA PLOČE: Čagalj, Krstičević, Raič, Kordić, Kalfić, Primorac, Martin Musulin, Moro (od 46. Barbir), Nikolac (od 46. Romić), Marko Musulin. Trener: Mario Oršulić.

GOŠK Dubrovnik 1919. – Croatia 1:0
DUBROVNIK
Igralište Lapad. Sudac: Mišo Krešić (Metković), pomoćnici; Romano Radonić (Vitaljina) i Hrvoje Orešković (Čibača), delegat: Vlatko Vuletić (Mlini).
Strijelac: 1:0 Cicijelj (49)
Crveni karton: Franković (90. / Croatia)
GOŠK DUBROVNIK 1919.: Kristić, L. Matić, Pralas (od 46. Kovačić), Torbarina, Žile, Ivanišević, Topuzović (od 66. Smrdelj), Horvat, Skaramuca, Cicijelj, Štimac. Trener: Milan Petrović.
CROATIA: Kokanović, Marinović, Grbić, Runje, Zadro (od 89. Vodopić), Grbešić, Kalauz (od 88. Mladin), Nađ, Ljubišić, Obad (od 63. Njire), Tikvica (od 83. Franković). Trener: Frane Lojić.

Grk – Orebić 1:1 / penali 6:5
POTOMJE
Igralište Haštrić. Sudac: Ivan Limov (Metković), pomoćnici: Denis Musulin (Staševica) i Denis Giljević (Ploče), delegat: Frano Bonković (Lovište).
Strijelci: 0:1 A. Kordić (31), 1:1 Marčinko (44)
Penali, prva serija: 1:2 Vidović, 2:2 Marčinko, druga serija: 2:2 Badžek (obrana Gabrić), 3:2 Marić, treća serija: 3:3 Špaleta, 4:3 Škobič, četvrta serija: 4:4 Bulut, 5:5 Alilović, peta serija: 5:5 Roso, 6:5 Gabrić.
GRK: Gabrić, Marčinko, Alilović, J. Violić, D. Grljušić, Daničić-Kačić (od 87. M. Grljušić), Škobić, Marević, Knezović, Marić, I. Violić. Trener: Božo Daničić Kačić.
OREBIĆ: Vidović, Mustapić (od 44. Mrgudić), Roso, Ujević (od 75. Brigović), Špaleta, Ravlić, J. Kordić, I. Kordić, A. Kordić, Bulut, Badžek. Trener: Zoran Slišković.
18. travanj 2024 21:14