NogometPRVA ŽUPANIJSKA LIGA

Derbi Jadranu, u Dolini Neretve slavili gosti, na Korčuli i u Konavlima domaćini, Dubravka priželjkuje reprizu sezone 2006./07.!

26. studenog 2023. - 16:08
Sokol (Nikša Dragić protiv Jadrana iz Smokvice u 9. kolu) je jesenski prvak Prve ŽNL u sezoni 2023./24.Tonči Vlašić

10. KOLO

Nedjelja, 26. studenog, Smokvica: Jadran – Slaven 1:0, Žrnovo: Žrnovo – Croatia 3:2, Krvavac: Maestral – Župa dubrovačka 1:2, Metković: ONK Metković – Gusar 0:1, Čilipi: Konavljanin – Orebić 3:0, Dubravka: Sokol – BŠK Zmaj 3:1

Sokol je ostvario osmu prvenstvenu pobjedu, teško će ostati bez naslova jesenskog prvak. Naime, kolo prije kraja prvog dijela pobjedom kod kuće protiv BŠK Zmaj stekao je šest bodova prednosti u odnosu na Jadran iz Smokvice, kojeg je dobio prošlo kolo kod kuće, a koji je skočio na drugo mjesto pobjedom kod kuće protiv Slavena, aktualnog prvaka. Nemanja Šešlija u 15. minuti je odlučio derbi 10. kola na Blatini. Jadran ima utakmicu manje, osim što je gost u Blatu u zadnjem kolu, ima zaostalu utakmicu u kojoj je gost Konavljanina. Sokol na kraju jeseni odlazi u goste Orebiću, koji je posljednji. Sokol ima 17 pogodaka bolju pogodak razliku od Jadrana.

Protiv BŠK Zmaj prvo je pogodio za Sokol Antonio Ilić, i to u 15. minuti, zatim za 2:0 Nikša Dragić u 59. minuti, te u 90. minuti Mateo Miladin za konačnih 3:1, dok je pogodak za blatske ‘crvene‘ postigao u 87. minuti Marino Batarilo.

Dubravka sanja reprizu sezone 2006./07. kad je Sokol bio jedini put prvak Prve županijske nogometne lige.

U Metkoviću Gusar je dobio ONK Metković pogotkom Ivana Hercega u 77. minuti. I u susjednom Krvavcu pobjeda gostiju. Maestral je dobio prvo poluvrijeme protiv Župe dubrovačke pogotkom Abela Kalfića u 42. minuti, ali u završnci utakmice preokret - 1:1 Božo Gustin u 71., a 1:2 Karlo Buhać u 82. minuti.

U ostalim utakmicama, kao ni BŠK Zmaj u Dubravci, gosti nisu imali uspjeha. U Žrnovu je istoimeni domaćin dobio Croatiju iz Gabrila s 3:2. Vodio je s 2:0 (Domagoj Čule u 20. i Antonio Ivanković u 57. minuti). Vlaho Grbešić je u 78. minti realizirao kazneni udarac za Croatiju čija se mreža po treći put zatresla u 80. minuti (Toni Skokandić). Konačni rezultat postavio je Luka Curić, koji je postigao u 85. minuti drugi pogodak Croatije.

U Čilipima Konavljanin je do tri boda stigao s tri pogotka u mreži Orebića, koji nije postigao nti jedan. Josip Zadro je bio dvostruki strijelac, u 53. minuti iz kaznenog udarca za 1:0, a u 85. minuti za konačnih 3:0, dok je za 2:0 strijelac bio Tomislav Marinović u 58. minuti.

POREDAK

1. Sokol 24 boda (27:10), 2. Jadran Smokvica (utakmica manje) 18 bodova (13:13), 3. Slaven 17 bodova (26:8), 4. Župa dubrovačka 16 bodova (20:12), 5. Konavljanin (utakmica manje) 14 bodova (15:9), 6. ONK Metković 14 bodova (16:14), 7. Gusar 14 bodova (14:14), 8. Croatia 13 bodova (22:21), 9. BŠK Zmaj (utakmica manje) 11 bodova (11:17), 10. Žrnovo 10 bodova (16:23), 11. Maestral (utakmica manje) 10 bodova (10:21), 12. Orebić 6 bodova (11:37).

ZADNJE KOLO PRVOG DIJELA

Nedjelja, 3. prosinca, Blato: BŠK Zmaj – Jadran, Orebić: Orebić – Sokol, Krvavac: Gusar – Konavljanin, Čibača: Župa dubrovačka – ONK Metković, Gabrili: Croatia – Maestral, Gruda: Slaven - Žrnovo

29. travanj 2024 01:10