NogometČETVRTI RANG

Aktualni kapetan izjednačio. Nekadašnji pogodio za pobjedu, i to mu nije prvi put ove sezone!

12. svibnja 2024. - 22:49
Pamtit će se 2021. godina - Dino Deak, kapetan Neretvanca, podiže pokal prvaka Treće hrvatske lige - jugTonči Vlašić

Do 72. minute utakmice 28. kola bio je na klupi, a onda je i on zaigrao protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice na Podvornici. Sedam minuta poslije ulaska u igru pogodio je za pobjedu – 2:1. Slavi Neretvanac svoju devetu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Do kraja su još dva kola. I u te dvije preostale utakmice je domaćin. Prvo u Opuzen dolazi Zagora, a na kraju Junak. Zagora je druga, a Junak treći.

Dino Deak je najiskusniji igrač Neretvanca, 32-godišnjak, i on je taj igrač koji je ušao u igru u 72. minuti, a pogodio za pobjedu u 79. minuti. Njegov šesti prvenstveni pogodak ove sezone. On i 13 godina mlađi, Ivan Zubac, dijele prvo mjesto klupske liste strijelaca.

Redom, Deak je postigao prvi pogodak za Neretvanac ove sezone. Bilo je to za 1:0 pobjedu na startu kod Primorca u Biogradu na Moru. Potom je pogodio protiv Omiša u remiju kod kuće 1:1, i to u trećoj minuti sudačke nadoknade. Bio je strijelac i za 1:0 pobjedu protiv Vodica na Podvornici, i to je tad pogodio u 86. minuti. Nakon toga je strijelac za 1:1 u 3:4 porazu kod kuće protiv Sloge, a peti ovosezonski pogodak postigao je na utakmici protiv GOŠK Dubrovnik 1919., i to u 74. minuti, i to je i tad bio jedini pogodak na utakmici.

Dino Deak je strijelac za Neretvanac

Tonči Vlašić/

POREDAK

1. Zadar 67 bodova (75:25), 2. Zagora 63 boda (75:29), 3. Junak 51 bod (60:33), 4. GOŠK (KG) 46 bodova (46:33), 5. Hrvatski vitez 44 boda (45:36), 6. Uskok 41 bod (39:36), 7. Omiš 40 bodova (33:42), 8. Neretva 39 bodova  (56:51), 9. Neretvanac 35 bodova (35:51), 10. Primorac (BNM) 33 boda (33:34), 11. Vodice 33 boda (47:53), 12. Sloga 32 boda (38:47), 13. Kamen 30 bodova (29:57), 14. GOŠK Dubrovnik 1919. 28 bodova (21:50), 15. RNK Split 24 boda (33:61), 16. HRNK Zmaj 21 bod (25:52).

PREDZADNJE, 29. KOLO

Subota, 18. svibnja, Kaštel Gomilica: GOŠK KG – Junak, Metković: Neretva – HRNK Zmaj, Ivanbegovina: Kamen – GOŠK Dubrovnik 1919., Klis: Uskok – Hrvatski vitez, Vodice: Vodice – Zadar, Split: RNK Split – Omiš, nedjelja, 19. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Zagora, Mravince: Sloga – Primorac BNM

U 28. kolu, prije nego je Deak svojim šestim pogotkom donio sva tri boda protiv GOŠK-a iz Kaštel Gomilice, gost je prvi pogodio na Podvornici. Stjepan Vuković je u 12. minuti bio strijelac, a u 26. minuti Neretvanac je izjednačio pogotkom Marina Batinovića, kapetana ‘Plave makinje‘.

Deak je prepustio mlađima kapetansku traku, a kao kapetan je, to se ne zaboravlja, podigao pokal prvaka južne skupine Treće hrvatske lige u sezoni 2020./21., a iste sezone i pokal osvajača Županijskog kupa nakon 6:2 pobjede protiv Župe dubrovačke na Lapadu.

Zanimljivo, za deset dana, u srijedu, 22. svibnja, Neretvanac je gost Župe dubrovačke u polufinalu Županijskog kupa. Župa dubrovačka je ove nedjelje preuzela vrh Prve županijske lige u kojoj su, kao i u južnoj skupini Treće hrvatske lige, do kraja sezone dva kola.

23. svibanj 2024 03:40