NogometTREĆA HL - JUG |

2:0 I U BAŠKOJ VODI, I U OPUZENU Neretvanac slomio Kamen, prepolovio prednost pločanskog Jadrana čiji je gost iduće kolo, to je super derbi!

9. svibnja 2021. - 23:32

Jadran Luka Ploče je zaustavljen u Baškoj Vodi. Urania je slavila s 2:0, tek peti poraz lidera, ali dobar je i Neretvanac ove sezone. Prvi je pratitelj Pločana. Dobio je sad u 28. kolu kod kuće Kamen, te je prepolovio prednost pločanskog sastava, koja je (samo) tri boda. I kad se pogleda tablica, i kad se pogleda raspored idućeg, 29. kola, sve ostale utakmice su idućči vikend u sjeni subotnjeg ogleda u Pločama između dva vodeća sastava lige.

'Plava makinja' gori od želje slaviti usred Ploča, te preuzeti vrh. Pločani pak priželjkuju odbiti napad Neretvanca, i ne samo to, dobiti ljutog rivala, te opet steći šest bodova prednosti. Šteta što se igra bez gledatelja.

U Opuzenu je Neretvanac slomio otpor Kamena u nastavku utakmice. Poveo je u 49. minuti pogotkom Ante Mihaljevića, koji je u 61. minuti asistirao Danijelu Lukiću, koji je pobjegao obrani gostiju te kontru zaključio pogotkom. Pločani su držali 0:0 do 57. minuti, tad im se prvi put zatresla mreža. Urania je pobjedu potvrdila u posljednjim minutama utakmice.

Već su zaboravili Pločani Uraniu, kao i Opuzenci Kamena. Derbi Doline Neretve iduće kolo je ujedno derbi trećeligaškog juga.

REZULTATI 28. KOLA

Subota, 8. svibnja, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – HRNK Zmaj (M) 4:1, Klis: Uskok – Neretva 3:0, Blato: BŠK Zmaj – Zagora 0:1, Vodice: Vodice – Primorac (BNM) 1:2, nedjelja, 9. svibnja, Opuzen: Neretvanac – Kamen 2:0, Baška Voda: Urania – Jadran Luka Ploče 2:0, Hrvace: Hrvace – RNK Split 2:1, Mravince: Sloga – Hrvatski vitez 1:3, slobodan je OSK.

POREDAK

1. Jadran Luka Ploče 50 bodova/27 utakmica (53:25), 2. Neretvanac 47 bodova/26 utakmica (42:28), 3. Hrvace 42 boda/26 utakmica (38:29), 4. RNK Split 40 bodova/27 utakmica (43:37), 5. Zagora 40 bodova/26 utakmica (39:41), 6. Uskok 39 bodova/26 utakmica (37:27), 7. Urania 39 bodova/26 utakmica (38:32), 8. HRNK Zmaj (M) 38 bodova/26 utakmica (33:37), 9. Sloga 36 bodova/27 utakmica (35:24), 10. Hrvatski vitez Posedarje 35 bodova/26 utakmica (34:42), 11. OSK 34 boda/26 utakmica (38:48), 12. Primorac (BNM) 33 boda/26 utakmica (35:32), 13. GOŠK Dubrovnik 1919. 33 boda/26 utakmica (36:38), 14. Vodice 31 bod/27 utakmica (37:47), 15. Neretva 31 bod/26 utakmica (30:51), 16. Kamen 30 bodova/27 utakmica (38:45), 17. BŠK Zmaj 24 boda/27 utakmica (34:57).

RASPORED 29. KOLA

Subota, 15. svibnja, Posedarje: Hrvatski vitez – Vodice, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – BŠK Zmaj, Unešić: Zagora – Uskok, Metković: Neretva – GOŠK Dubrovnik 1919., Makarska: HRNK Zmaj – Urania, Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretvanac, Split: RNK Split – OSK, nedjelja, 16. svibnja, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace, slobodna je Sloga.

26. travanj 2024 14:25