KošarkaDVIJE IGRAČICE RAGUSE U REPREZENTACIJI

Tko nakon utakmice s europskim doprvakinjama kaže kako naše ne mogu izboriti plasman na Eurobasket 2025. godine?

9. studenog 2023. - 19:53

Poraz hrvatskih košarkašica na startu kvalifikacija za Eurobasket 2025. godine. Očekivan s obzirom na suparnika, Španjolsku, reprezentaciju koja je aktualni europski doprvak, koja je u Split stigla s jedanaest od dvanaest igračica koje igraju Euroligu.

Ali, protiv takvog suparnika naše su vodile na početku četvrte četvrtine (48:47 i 50:49)… Prvo su dobile prvu četvrtinu (19:16), zatim su imale prednost na odmoru (34:32), a uoči zadnje četvrtine zaostajale samo dva koša (45:47).

U sastavu Hrvatske bile su dvije košarkašice Raguse, Karmen Čičić i Ivana Ujević. Čičić je igrala. U prvom poluvremenu, a ušla je i u posljednjoj četvrtini kad je Španjolska serijom 5:0 stigla do plus četiri (50:54). Prekinula je niz europskih doprvakinja od 8:0, pogodila za dva (52:57). Provela je u igri 11 minuta I 23 sekunde, ubacila 2 od 3 šuta iz igre (1/1 za dva, 1/2 za tricu, 0/1 slobodno bacanje)…

U 35. minuti je bilo Hrvatska – Španjolska 55:57, u 37. minuti 59:63, u 39. minuti 63:68, na kraju 65:70.

BURA 7 OD 8 IZ IGRE

Patricia Bura je bila prvo ime Hrvatske i utakmice – 15 koševa (šut iz igre 7/8), 8 skokova i asistencija, dok je najbolja u redovima Španjolske bila Queralt Casas s 11 koševa, 7 skokova, 4 asistencije, 3 osvojene lopte i 1 blokadom.

Dvoznamenkaste u našim redovima bile su još Iva Slonjšak, koja je ubacila 14 koševa, a po 10 koševa Mihaela Lazić i Andrijana Cvitković

Hrvatska košarkaška reprezentacija (Karmen Čičić gornji red, prva igračica s desna, te Ivana Ujević, druga s desna)

Tom Dubravec/Cropix

Hrvatski izbornik Stipe Bralić

Alba Torrens (Španjolska) i Iva Slonjšak (Hrvatska)

Hrvatsku za tri dana čeka na Gripama i ogled protiv Nizozemske (18 sati). U skupini je još Austrija. Pobjednik skupine ide izravno na EP, te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije. Ukupno je osam kvalifikacijskih skupina.

Nakon ovakve utakmice protiv Španjolske, unatoč tome što naš izbornik Stipe Bralić nije mogao računati na sve najbolje naše košarkašice, tko kaže kako Hrvatska ne može biti među te četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije i zaigrati na kraju na Eurobasketu.

26. lipanj 2024 13:41