KošarkaPRVA LIGA (Ž) |

RAGUSA OBARALA REKORDE ‘Zaledio‘ se Plamen u Gospinom polju, a kako neće kad je bilo minus 80!

7. ožujka 2020. - 18:24
Padali su rekordi u Gospinom polju. Obarala ih je Ragusa, koja je postigla najviše koševa ove sezone u jednoj utakmici – 105 (drugi put je 'pukla' stotka, prvu je ubacila protiv Zadra – 101:60), a slavila je i s najvećom razlikom – dobila je Plamen Požegu sa čak 80 koševa razlike (105:25).

Ragusa je utakmicu 16. kola Prve hrvatske lige otvorila vodstvom 22:0, dobila prvu četvrtinu sa čak 30:2, na poluvremenu vodila s 57:7, a na kraju treće četvrtine imala prednost 81:18.

Braslav Turić, trener Raguse, mogao je odmarati udarne snage, točnije, raspodjelio je minutažu. Na kraju je čak sedam njegovih igračica imalo dvoznamenkasti učinak u napadu (Katarina Zarač, Ana Vojtulek i Ivona Matić po 13, Matea Beletić 11, te Marija Pocrnjić, Ana Haklička i Lorena Molnar po 10), a tome su blizu bile još dvije, i to Romana Stojanović (9 koševa) te Ani Putica (8 koševa). Živana Janković je postigla 4, a Iva Todorić i Karla Kalajžić po 2 koša. Molnar je ostvarila 'double double' (11 skokova), Haklička je imala najviše asistencija (9), Matić najviše ukradenih lopti (5), Vojtulek plus 7 skokova i 5 asistencija, Todorić 6 asistencija, Haklička 8 skokova, Molnar 3 blokade...

Ragusa je dobila bitku pod koševima protiv Plamen Požege sa čak 63:22!

Tako je dubrovačka ekipa nastavila svoj niz, a on je savršen. Ne zna za poraz ove sezone, ni u prvenstvu, ni u Kupu. Dva kola su još do kraja ligaškog dijela prvenstva. Iduće, 17. kolo, čeka je možda najveće iskušenje – gost je Trešnjevke 2009., prvog pratitelja, koja ima samo jedan poraz, i to je izgubila u prvom dijelu u Gospinom polju s 80:54, a potom dočekuje aktualnog prvaka, ekipu zagrebačkog Medveščaka. Nakon toga počinje doigravanje za prvaka. Prije toga se igra završnica Kupa Hrvatske 'Ružica Meglaj Rimac'.

Ragusa nikad u prvenstvu nije igrala u finalu doigravanja za prvaka, dok su joj dva srebra najveći uspjeh u Kupu Hrvatske.
19. travanj 2024 04:46