KošarkaEUROLIGA

RADOVIĆ JUČER U KAUNASU, A SUTRA U MADRIDU Tomić dobio u Berlinu, a za dva dana čeka Bayern

4. ožujka 2020. - 22:14
Barcelona je dobila s 84:80 u Berlinu Albu. Bolje je otvorila utakmicu. Dobila je prvu četvrtinu s 27:18, ali u drugoj 28:11 za domaćina, koji je na poluvremenu imao 8 koševa viška, a na početku treće i plus 11 (53:42). Barcelona je serijom 10:0 preokrenula, te imala 66:62 vodstvo na kraju treće četvrtine, koju je uspjela sačuvati. Međutim, u posljednjoj četvrtini vodila je Alba sa 71:68, imala 77:76 dvije i pol minute prije kraja.

Ante Tomić je za 21 minutu igre protiv Albe postigao 5 koševa, pogodio 2 od 5 šuteva iz igre, te jedno od dva slobodna bacanja. Imao je 5 skokova i 2 asistencije. Alex Abrines je bio prvi strijelac Barcelone sa 17 koševa. Dubrovčanin je asistirao Malcomu Delaneyu za tricu, kojom je Barcelona povela 81:77 točno 95 sekundi prije kraja, a kad je do kraja ostalo da se odigra 20 sekundi pogodio je drugo slobodno bacanje za 82:79.

Anadolu Efes je izgubio u Moskvi od CSKA sa 77:75, međutim, i dalje je prvi (23 pobjede/4 poraza). Barcelona dijeli drugo mjesto s Real Madridom (21/6), Macabi je četvrti s 19/8, peti je CSKA s 18/9, šesti Panathinaikos sa 14/13, sedmi Fenerbahče s 13/14, osmo mjesto dijele Žalgiris, Khimki, Valencia i Olympiacos, koji imaju 12 pobjeda i 15 poraza.

Sreten Radović je u 27. kolu Eurolige bio glavni sudac utakmice u Kaunasu, koju je pratilo gotovo 14.000 gledatelja, a gdje je Žalgiris u super važnoj utakmici za plasman u doigravanje s 96:85 dobio Khimki. U 28. kolu, u četvrtak, 5. ožujka, Dubrovčanin je glavni sudac utakmice u Madridu između Reala i Asvela.

Tomić s Barcelonom igra u petak, 6. ožujka, kod kuće protiv Bayerna.
24. travanj 2024 20:32