KošarkaEUROCUP

Petnaest godina je na ovo čekao Joventut, i sad je dočekao, a za što je ‘kriv’, a tko drugi nego Ante Tomić

19. travnja 2023. - 22:45

Ante Tomić je s Joventutom u polufinalu Euro Cupa! Dobili su ‘zeleno crni’ u četvrtfinalu Hapoel Tel Aviv u rasprodanoj Olimpijskoj dvorani u Badaloni, pred više od 7.000 gledatelja, s 82:74.

Otvorili su utakmicu odlično, serijom 11:0 zaključili prvu četvrtinu vodstvom 22:7, nastavili svoj niz početkom druge četvrtine, te imali 19 koševa viška (26:7). Hapoel, koji je imao podršku 1300 svojih navijača, uspio je u 38. minuti povesti sa 70:69 nakon dvije uzastopne trice J‘covana Browna, ali odmah se probudio Joventut, koji je slavio, te tako uspio nakon 15 godina izboriti nastup u jednom europskom polufinalu.

Tomić i Vladimir Brodziansky su bili prvi strijelci Joventuta s po 16 koševa. Dubrovčanin je pogodio 4 od 10 šuteva iz igre, te svih osam slobodnih bacanja, imao 5 skokova, 5 asistencija i 2 osvojene lopte.

Jovantut će u polufinalu igrati s pobjednikom Gran Canaria - Paris Basketball. Ako pobijedi španjolski sastav tad će u goste, a ako uspješniji bude francuski sastav, tad će polufinale igrati kod kuće.

01. lipanj 2024 02:12