KošarkaKADETSKO PRVENSTVO EUROPE

Hrvatska mora dobiti preostale dvije utakmice u Skoplju, u suprotnom je čeka...

18. kolovoza 2022. - 09:01

Hrvatska za koju igra Dubrovčanin Petar Miović, koju vodi Zadranin Ivan Perinčić, trener Dubrovnika uz kojeg je na klupi i Dubrovčanin Darko Kunce, instruktor HKS-a, mora dobiti preostale dvije utakmice jer će u suprotnom ispasti iz 'A' divizije Europskog kadetskog prvenstva, koje se igra u Skoplju. Nakon što je u osmini finala poražena od Francuske, upisala je poraz od Crne Gore (72:65) u razigravanju za poredak od 9. do 16. mjesta, te je sad čeka razigravanje za poredak od 13. do 16. mjesta.

U petak, 19. kolovoza, Hrvatska mora dobiti Nizozemsku, a potom uspješnijeg iz ogleda Srbija – Danska. U suprotnom seli u 'B' diviziju.

Hrvatska je u prvoj četvrtini serijom 11:0 stigla do 14 koševa viška (23:9). Na poluvremenu je bilo izjednačeno (36:36), izjdnačeno je bilo i početkom posljednje četvrtine (54:54) nakon čega je Crna Gora napravila seriju 8:0...

Polufinalni parovi su: Litva - Grčka i Francuska - Španjolska.

19. travanj 2024 22:36