KošarkaŠPANJOLSKA

Dubrovački derbi u Madridu pripao mlađem, iako je stariji ubacio koš više

16. listopada 2022. - 22:30

Dubrovački ogled u 4. kolo španjolskog prvenstva dobio je Mario Hezonja, a ne Ante Tomić. Iako je na kraju 17 koševa viška za Real Madrid protiv Joventuta (96:79), nije kraljevski klub tako lako stigao do pobjede.

Marca, španjolski sportski dnevnik, ističe kako omjer pobjeda i poraza 1/3 ne govori koliko dobru košarku igra Joventut, koji je dominirao prvo poluvrijeme, imao 40:32, a na odmor otišao s 50:45.

Posljednjih 10 minuta bili su bijeli recital u kojem je, naglašava se, Hezonja ima sve veći i veći doprinos, pokazuje znakove svog ubojitog šuta. Ubacio je 13 koševa, 2/2 za dva, 3/8 za tricu, bio treći strijelac kraljevskog kluba (Musa 18 koševa, Yabusele 17 od čega 15 u prvom poluvremenu), plus prvi skakač utakmice s 9 skokova. Tomić po valorizaciji prvo ime Joventuta, pogodio je 5 od 11 šuteva iz igre, te sva četiri slobodna bacanja. Imao 6 skokova, 2 asistencije, blokadu...

Real i Tenerife su na vrhu s 4/0. Girona Roka Prkačina ima 0/4.

11. lipanj 2024 21:41