KošarkaDUBROVAČKI VJESNIK U PEČUHU

Domaćin se dobro namučio da sačuva prednost, Ragusa dobila obje četvrtine u nastavku

29. studenog 2023. - 20:00

Pecs – Ragusa 77:66

PEČUH Dvorana ‘Nemzeti Kosarlada Akademie’. Gledatelja 300. Sutkinje: Jelena Smiljanić i Marija Čirić (obje iz Srbije), te Mia Dojčinović (BiH).

PECS: Laczko (10), Smailbegović (17), Tadić (6), Ratkai (10), Weninger (8), Halmagyi, Simon, Olawuyi (2), Halmagyi, Williams (6), Kiss (6), Meresz (12). Trener: Jovan Gorec.

RAGUSA: Perić, Strilić (5), Ujević (10), U. Majstorović, Milat (2), Hajdin (19), Todorić (9), Tokić, Rozić, Čičić (21). Trenerica: Cvetana Matić.

Četvrtine: 25:12, 21:20, 20:21, 11:13

Mađarski sastav je lovio pobjedu za prolaz u drugi krug FIBA EuroCupa, Ragusa je ušla sa željom pružiti na oproštaju ove sezone od Europe dostojan otpor domaćinu. Na kraju su uspjeli i jedni i drugi. Ragusa je čak dobila nastavak s 34:31, pripale su joj obje četvrtine u drugom poluvremenu. Nakon što je u prvoj četvrtini imao 13 koševa prednosti, na poluvremenu 14, domaćin se dobro namučio sačuvati prednost.

Drugo poluvrijeme je bilo dobro i u obrani, a što nije u prvom poluvremenu u kojem je domaćin ubacio 46 koševa.

FIBA EuroCup, 6. kolo: Pecs - Ragusa

Tonči Vlašić/

Karmen Čičić je namjestila ruku u subotu protiv Medveščaka u Zagrebu, sad je to izgledalo još bolje. Postigla je 21 koš. Pogodila 5 od 9 šuteva za tricu. Lea Hajdin iz igre 7 od 13 (19 koševa), u nastavku je jurila i Ivana Ujević. Bez koša u prvom poluvremenu, 10 u drugom. Iva Todorić je bila po valorizaciji prvo ime utakmice – 9 koševa, 12 skokova, 8 asistencija...

Ragusa je prije šest dana namučila bogatu tursku ekipu, Bursu Uludag, prije četiri dana dobila derbi do tad neporaženog Medveščaka u Zagrebu...

SKUPINA ‘J‘ FIBA EUROCUPA

Poredak: 1. Umana Reyer 5/0 (311:206), 2. Bursa 3/2 (343:335), 3. Pecs 3/3 (417:368), 4. Ragusa 0/6 (238:395).

Raspored, 6. kolo, srijeda, 29. studenog, Pecs: Pecs - Ragusa 77:66, četvrtak, 30. studenog, Venecija: Umana Reyer - Bursa.

25. lipanj 2024 01:29