KošarkaRADOST LOPTANJA POD KOŠEVIMA

Bilo je loše, i sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu. To mu se nije dogodilo od povratka u najveći rang!

4. listopada 2024. - 22:39

Prijetio je Dubrovnik na startu nove sezone, prošle subote, Ciboni, dojma smo kako nikad bliže nije bio pobjedi protiv nje. Ne zaboravlja se kako je vodio sa 79:77 dvije minute prije kraja. Potom izgubljena lopta u napadu te ništa od novog vodstva, pa dva otvorena šuta za tricu za izjednačenje. Ali nije ušlo, oba puta je pokušao Amerikanac Eyassu Worku. Finulo je 79:84. Cibona se izvukla, te Dubrovnik i dalje ne zna za pobjedu protiv ‘Vukova s Tuškanca‘.

- Raspored nam ne ide na ruku. Nakon Cibone čeka nas gostovanje kod Splita - u najavi sezone istaknuo je trener Dubrovnika Ivan Perinčić.

Poveo je Dubrovnik na Gripama protiv Splita sa 7:4, izjednačio na 9:9, a nakon toga je bilo sve samo ne dobro. Domaćin je serijom 14:0 zaključio prvu četvrtinu (23:9), nastavio je u drugoj četvrtini. Napravio je 24:0, na semaforu 33:9 u 13. minuti utakmice, i tu se ugasila svaka nada kako će Dubrovnik i protiv Splita biti ravnopravan suparnik. Split nije primio koš 8 minuta i 21 sekundu. Toliko je prošlo između dva ubacaja za dva Workua (9:9, 5:35 do kraja prve četvrtine, 33:11 7 minuta i 14 sekundi do kraja druge).

Uoči odlaska na odmor Split je imao 31 koš viška, najveću prednost u prvom poluvremenu (52:21), Dubrovnik je u trećoj četvrtini uspio smanjiti prednost na 20 koševa (42:62), u posljednjoj četvrtini je opet sve bilo oko 30 koševa razlike. Najveću prednost ‘Žuti‘ su imali pred sam kraj - 90:57, dakle, 33 razlike.

Worku je bio prvi strijelac utakmice (21 koš, 4 skoka, 3 asistencije), samo je još kod Dubrovnika Andrija Blatančić bio dvoznamenkast (13 koševa, 7 skokova, 4 asistencije), Tomislav Cvitković je ubacio 9, Lovre Klarić i Ivan Vodopija po 4 koša, Mateo Tomašević 3 koša. Petar Dubelj je ostao bez koša (imao je četiri šuta u 27 minuta provedenih na parketu), a što mu se nije dogodilo cijelu prošlu sezonu, povratničku Dubrovnika u najveći rang, u kojoj je odigrao 35 utakmica. Tad je pogađao u svakoj, postigao je ukupno 563 koša ili 16.1 koš po utakmici. Sad na startu nbove sezone protiv Cibone je ubacio 18 koševa. Dakle, 37. premijerligaška utakmica nakon povratka među najbolje je prva njegova utakmica bez koša.

- Sve je bilo gotovo u prvom poluvremenu. Teško je igrati protiv rastrčanog Splita, ali nema opravdanja kada imaš dvadeset skokova manje. Jednostavno, bilo je loše – rekao je Perinčić.

Da, 46:27 u zračnim dvobojima za Split, koji je imao čak 20 asistencija više (32:12), zatim 10 izgubljenih loptim manje (11:21)...

Dubrovnik u 3. kolu dočekuje Kvarner, koji je na Gripama, u 1. kolu, izgubio s 90:98. Utakmica se igra u Gospinom polju, u nedjelju, 13. listopada (20 sati) uz izravan prijenos na Sportskoj televiziji.

Može li Dubrovnik do prve pobjede u novoj sezoni?

Ivan Vodopija (Dubrovnik) i Shannon Shorter (Split)

Paun Paunovic/Cropix

Favbet Premijer liga, 2. kolo: Split - Dubrovnik 90:59

Trener Splita Slaven Rimac

Lovre Klarić (Dubrovnik) i Krešimir Ljubičić (Split)

Favbet Premijer liga, 2. kolo: Split - Dubrovnik 90:59 (Lovre Klarić, Petar Dubelj, Krešimir Ljubičić, Filip Kalajžić)

Vito Kucčić (Split) i Mateo Tomašević (Dubrovnik)

Krešimir Ljubičić (Split) i Tomislav Cvitković (Dubrovnik)

04. listopad 2024 22:57